اخبار کوتاه

بازدید رضایت بخش اعضای کمیته صیانت از حقوق شهروندی از مجتمع حرفه آموزی و کاردرمانی ایلام

 

به گزارش روابط عمومی زندان های استان ایلام – روشنایی رئیس سازمان قضایی نیرو های مسلح و هواسی مدیرکل بازرسی ایلام که از اعضای کمیته صیانت از حقوق شهروندی هستند از مجتمع حرفه آموزی و کاردرمانی بازدید کردند.

این بازدید با رضایت اعضای کمیته صیانت از حقوق شهروندی همراه بود و از روند اجرای فعالیت های اصلاحی و تربیتی و همچنین تمام بخش های مجتمع حرفه آموزی دیدن شد. اعضای کمیته ، بهسازی آسایشگاه سربازان وظیفه و احداث سالن ملاقات چند منظوره ، تجهیز آشپزخانه مجتمع به دیگ های صنعتی و دستگاه نانوایی خودکار و دیگر اقداماتی که در راستای رعایت حقوق شهروندی و کرامت انسانی انجام گرفته است را قابل تحسین دانستند و اذعان داشتند: در زندانبانی اسلامی امروزی به رعایت حقوق شهروندی تأکید فراوانی شده است و این مهم در سطح زندان های استان به نحو شایسته ای رعایت می گردد.

عبدالمجید کشوری مدیرکل زندان های استان ایلام نیز بیان داشت: بهبود فضای نگهداری زندانیان و استاندارد سازی آنها با هدف رعایت حقوق شهروندی زندانیان صورت گرفته و امید است با همکاری بیش از پیش مسئولین و مراجع قضایی، مسیر اصلاح و بازگشت سالم زندانیان به جامعه هموارتر گردد و شاهد رشد و ترقی مجموعه باشیم.

کشوری تصریح کرد: با توجه به اهمیت حقوق شهروندی و اینکه هر انسانی از حقوق ابتدایی برخودار است،یک فرد از بدو متهم شدن و پس از آن محکوم شدن دارای حقوق انسانی است که این مسئله در نظام زندانبانی کشور فارغ از جرم رخ داده و سیاسی یا غیر سیاسی بودن جرم لحاظ می شود وی تصریح کرد: زندانهای استان نیز با رویکرد شهروند مداری ، نقش تامینی و تربیتی را با هدف اصلاح و بازسازی نمودن زندانیان برای بازگشت سالم به جامعه ایفا می‌نماید.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*