اخبار کوتاه
جشن گلریزان در منطقه غرب مازندران
جشن گلریزان در منطقه غرب مازندران

برگزاری جشن گلریزان در منطقه غرب استان مازندران

 

جشن گلریزان منطقه غرب استان مازندران با حضور جمعی از خیرین و مسئولین دستگاههای اجرایی و قضایی در شهرستان چالوس برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان مازندران، جشن گلریزان منطقه غرب استان با حضور مدیرکل زندانهای استان، امام جمعه، فرماندار، رئیس دادگستری ودادستان شهرستان چالوس،فرماندار نوشهر، و جمعی از مدیران و مسئولین دستگاههای اجرایی و خیرین شهرستانهای نور، نوشهر ، چالوس ، تنکابن و رامسر به میزبانی شهرستان چالوس برگزار شد.

سید عبدالله حسینی رئیس زندان شهرستان نوشهر به عنوان میزبان این جشن گلریزان ضمن خیر مقدم گویی، حضور مومنین و خیرین شهرستانهای غرب استان مازندران را برای کمک و یاری رساندن به زندانیان بی بضاعت را نشان از دینداری و شناخت کامل نسبت به مشکلات اجتماعی دانست .

وی افزود، در سال گذشته ۱۱۰ پرونده با همکاری شورای حل اختلاف زندان و مددکاران اجتماعی منجر به اخذ رضایت و صلح و سازش شد.

حسینی بیان کرد، بیش از ۵ مورد پرونده محکوم به قصاص نیز با اخذ رضایت از اولیاء دم به گذشت و بخشش منجر گردید.

سپس مدیرکل زندانهای استان مازندران بیان کرد، سازمان زندانهای کشور بر اساس قانون دارای دو مسئولیت بزرگ است .

وی تصریح کرد، نگه داری و مراقبت از زندانیان  یکی از این وظایف است که با انجام اقدامات بهداشتی ، طبقه بندی زندانیان و برقراری نظم و امنیت در زندانها اجرای می گردد .

علی اکبر غفاریان بازپروری شخصیت و اصلاح و تربیت زندانیانرا یکی دیگر از مسئولیتهای سازمان زندانها برشمرد که با اجرای برنامه های متعدد فرهنگی و تربیتی و اقامه نماز جماعت و فعالیتهای هنری و قرآنی با امکانات و شرایط مناسب در حال اجراست .

غفاریان بیان کرد، در سال ۱۳۹۶ تعداد ۲۸۰ نفر زندانی جرائم غیر عمد در زندانهای مازندران بودند که با کمک خیرین و دستگاه قضایی آزاد شدند.

وی افزود، این افراد حدوداً ۴۰ میلیارد تومان بدهی، دیه ویا جریمه داشتند که با پیگیرهای مددکاران اجتماعی زندانها و همت دستگاه قضایی ۱۳ میلیارد مورد با پذیرش اعسار و قسط بندی شد و یک سوم از این مبلغ مورد بخشش وگذشت شکات قرار گرفت و در نهایت با ۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون زمینه آزادی ۲۸۰ نفر فراهم گردید.

مدیرکل زندانهای استان مازندران بیان کرد، زندان جای بزهکاران است، جای بدهکاران نیست و خیلی از انسانهای آبرومند به خاطر نوسانات بازار و عدم شناخت نسبت به قانون چک با مشکل مواجه شدند و متاسفانه الان در زندانها هستند .

وی بیان کرد، از سال تأسیس ستاد دیه در استان که سال ۱۳۸۱ است ، تعداد ۴۸۰۰ نفر با حمایت این ستاد از زندانها آزاد شدند که کاری بسیار بزرگی است .

وی اضافه کرد،  در حال حاضر ۴۰۶ نفر زندانی جرائم مالی در زندانهای استان تحمل حبس می کنند و منتظرند با دستهای سخاوتمندانه خیرین عزیز از زندان رهایی یابند.

مدیرکل زندانهای مازندران با اشاره به اینکه در جشن گلریزان مرکز استان که در اوایل ماه رمضان امسال برگزار شد، بیش از ۶۰۰ میلیون تومان جمع آوری گردید و ابراز امیدواری کرد که با حمایت خیرین غرب استان زمینه برای آزادی این ۴۰۶ نفر فراهم شود.

حجت الاسلام راشدی امام جمعه شهرستان چالوش یکی دیگر از سخنران های این مراسم معنوی بود که به ویژگی ماه رمضان اشاره کرد و افزود، در ماه رمضان خدای بزرگ این توفیق را به انسانها داد تا بیشتر به هم توجه کنند.

وی افزود، در آیات و روایات دینی ماه به افطاری دادن ، توجه به نیازمندان ، کمک به دیگران و یاری رساندن به افراد گرفتار تأکید و توصیه شده است .

وی اضافه کرد، در این ماه پر خیر برکت افراد در فرازهای ادعیه ماه رمضان به تمام انسانها توجه دارند و همه برای همدیگر دعا می کنند و این فضیلت بزرگی است .

امام جمعه شهرستان چالوس حضور در این جمع و فضای معنوی را لطف خدا دانست تا اینکه ما بتوانیم با کمک به افراد بی بضاعت جامعه و انسانهای گرفتار و معسر به توشه ای برسیم .

حجت الاسلام راشدی بخشش و انفاق در راه خدا را بزرگترین توشه انسانها خواند که مورد لطف و عنایت ایزد منان قرار خواهند گرفت.

وی بیان کرد، ما همواره از خداوند بزرگ طلب همه خیرات را داریم ولازمه بهره مندی از تمام فضائل خداوند این است که در این جا و در این دنیا ما کار بزرگ انجام بدهیم تا مقبول درگاه خداوند قرار گیرد.

امام جمعه چالوس ابراز امیدواری کرد، با لطف و عنایت خیرین و نیکوکاران غرب استان مازندران زمینه برای نجات خانواده های گرفتار و آزادی زندانیان محبوس در زندان فراهم شود و انتظار برای فرزندان بی گناه زندانیان به سر آید./

درپایان جشن گلریزان مبلغ ۱۳۴ میلیون تومان از سوی خیرین و نیکوکاران شهرستانهای نور، نوشهر، چالوس، تنکابن و رامسر برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد مالی جمع آوری گردید./

 

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*