اخبار کوتاه

مدیرکل زندان های هرمزگان خبر داد: ۱۳۲ زندانی جرائم غیرعمد چشم انتظار نیکوکاران هرمزگانی

مدیرکل زندان های هرمزگان گفت: ۱۳۲ زندانی جرائم غیرعمد در زندان های استان تحمل حبس می کنند که امیدشان به مردم خیر و نوع دوست است.

علی استادی در جشن گلریزان شهرستان قشم بدهی این زندانیان را حدود ۱۶ میلیارد تومان اعلام کرد.

وی با قدردانی از حمایت های مردم نوع دوست استان برای ازادی زندانیان دیه و جرائم غیرعمد افزود: کمک به انسان های نیازمند و درمانده کاری بسیار ستودنی است که در دین مبین اسلام هم سفارش فراوانی به آن شده است.

مدیرکل زندان های هرمزگان تصریح کرد: کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد حرکتی بسیار پسندیده است که موجب شادی خانواده های آسیب دیده و کاهش معضلات اجتماعی در جامعه می شود.

استادی گفت: سال گذشته هم با همت خیران ۱۹۹ زندانی جرائم غیرعمد با بدهی بیش از ۲۲ میلیارد تومان از زندان‌های استان آزاد شدند.

امام جمعه شهرستان قشم هم با تاکید بر تقدم اقدامات پیشگیرانه در راستای کاهش درصد جرائم، کمک به آزادسازی زندانیان را وظیفه‌ای همگانی دانست و ترویج اندیشه‌های ناب اسلامی برای جلب مشارکت عمومی را خواستار شد.

به گفته حجت الاسلام جوکار، تبیین تبعات زندانی‌شدن یک فرد بر خانواده و جامعه از دیگر اقداماتی است که می‌تواند منجر به کاهش جرائم و نیز جلب مشارکت عمومی در راستای آزادسازی زندانیان شود.

در پایان این مراسم از تعدادی از یاوران ستاد دیه قدردانی شد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*