اخبار کوتاه
تقدیر رئیس دادگستری و مجموعه دستگاه قضایی و مسئولین شهرستان از رئیس زندان میاندوآب
تقدیر رئیس دادگستری و مجموعه دستگاه قضایی و مسئولین شهرستان از رئیس زندان میاندوآب

تقدیر رئیس دادگستری و مجموعه دستگاه قضایی و مسئولین شهرستان از رئیس زندان میاندوآب

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای آذربایجان غربی  ، حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده امام جمعه ،رئیس دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب شهرستان میاندوآب در همایش شهرستانی طلایه داران عدالت  در شالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد  اسلامی با اهدای لوح از تلاش های رئیس زندان میاندوآب  تقدیر نمودند .

 حسن زاده امام جمعه شهرستان سخنران این همایش از تلاشهای مجموعه قضایی شهرستان قدردانی نموده و در رابطه با جایگاه قضاوت در اسلام گفت:

دین اسلام، نسبت به امر قضاوت حساسیت زیادی قایل است؛ تا جایی که پیامبر اعظم صلی الله علیه وآله وسلممی­فرماید: روز قیامت، قاضی عادل را می­آورند و با چنان حسابرسی سختی روبه­رو می­شود که آرزو می­کند ای کاش هرگز میان دو کس حتی درباره یک دانه خرما داوری نکرده بود. این حساسیت، نشانه آن است که حقوق مظلومف نزد خداوند اهمیت فراوانی دارد؛ ازاین­رو پیامبر اعظم فرمود: خدای متعال با قاضی است؛ تا زمانی که عمداً ستم و حق کُشی نکند.در ادامه در خصوص ویژگی قاضی از نظر اسلام  اظهار داشتند :مهم­ترین ویژگی قاضی در کلام امام صادق(ع) است که می­فرماید: کسی که فقه مسائل حقوقی و احکام قضایی رااندک می­داند، هرگز نباید به کار قضاوت، چشم طمع داشته باشد. نیز امیرالمؤمنین علی (ع ) در فرمان استان­داری مصر به مالک­اشتر، نسبت به انتخاب قاضی می­فرماید: از میان مردم، برترین فرد نزد خود را برای قضاوت انتخاب کن؛ کسانی که مراجعه فراوان، آنها را به ستوه نیاورد، و برخورد مخالفان با یکدیگر، او را خشمناک نسازد، در اشتباهاتش پافشاری نکند و بازگشت به حق پس از آگاهی، برای او دشوار نباشد. طمع را از دل ریشه­کن کند و در شناخت مطالب، با تحقیقی اندک رضایت ندهد و در شُبهات، از همه با احتیاط­تر عمل کند و دریافتن دلیل، اصرار او از همه بیشتر باشد و در مراجعه پیاپی شاکیان خسته نشود، در کشف امور از همه شکیباتر و پس از آشکارشدن حقیقت در فصل خصومت از همه برنده­تر باشد؛ کسی که ستایش فراوان، او را فریب ندهد و چرب­زبانی او را منحرف نسازد و چنین کسانی بسیار اند کند.

در پایان این همایش  امام جمعه ،رئیس دادگستری ،دادستان وفرمانده سپاه  شهرستان میاندوآب  از تلاش های اکبری رئیس اداره زندان در همایش شهرستانی طلایه داران عدالت  با اهداء لوح سپاس تقدیر بعمل آوردند .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*