اخبار کوتاه

اولین جلسه ستاد کاهش آسیب رفتارهای پرخطر در زندانهای سراسر کشور در سال ۱۳۹۷ برگزار گردید

حجت الاسلام ربانی معاون اداره کل فرهنگی و تربیتی سازمان زندانهای کشور و دبیر ستاد کاهش آسیب رفتارهای پرخطر در زندانهای سراسر کشوراعلام کرد : روز شنبه مورخ شانزدهم تیرماه اولین نشست تخصصی ستاد مذکور ویژه زندانهای استان زنجان با حضور کلیه اعضای ستاد مذکور در محل ستاد سازمان برگزار گردید .

دبیر ستاد کاهش آسیب رفتارهای پرخطر در زندانهای سراسر کشور ضمن خیر مقدم به اعضای ستاد و مدیر کل زندانهای استان زنجان نحوه برگزاری جلسات را توضیح و سپس از اعضا درخواست نمود تا نقاط قوت و ضعف عملکرد استان زنجان را در حوزه خود بیان نمایند.

به نقل از وی در این نشست پس از ارائه نقطه نظرات مسئولین ستادی در خصوص عملکرد اداره کل زندانهای استان زنجان واعلام نقاط قوت و ضعف اجرای برنامه ها ،مدیر کل زندانهای استان زنجان گزارش مبسوطی را در قالب بولتن و پاورپوینت ارائه نمود و مقرر گردید مصوبات جلسه پس از تایید ریاست ستاد کاهش آسیب رفتارهای پرخطر به استان ابلاغ و بر اساس جدول زمانبندی اجرا و گزارش آن به دبیرخانه ستاد اعلام گردد.

سپس حجتی پور معاون سلامت ،اصلاح و تربیت و رئیس ستاد کاهش آسیب رفتار های پر خطر زندانهای کشور ضمن خوشامد به حاضرین گفت : بر اساس دستور مقام معظم رهبری در ارتباط با توجه به کاهش آسیب های اجتماعی و ارتباط مستقیم سازمان زندانها با این موضوع بایستی این جلسات و مصوبات به طور جد پیگیری شوند .

وی افزود :چندی است که در برگزاری جلسات وقفه افتاده است که دلیل آن بازدید چهار اداره کل از ۳۱ استان می باشد .پس از آن بازرسی صورت گرفته ازادارات کل زندانهای سراسر کشور در حوزه های مختلف نقاط قوت و ضعف استانها مورد بررسی قرار گرفت و هم اکنون با نگاهی عمیق تر به موضوع خواهیم پرداخت .

وی در ادامه گفت : اصلاح و تربیت در زندان به معنای واقعی می تواند یک انسان سالم به جامعه بدهد کاهش آسیب اجتماعی واقعی صورت گیرد با اطمینان می توان گفت که نیروی سالمی را تحویل جامعه خواهیم داد و تاثیر غیر قابل انکاری را خواهیم دید وی در پایان تاکید نمود که حرفه آموزی و اشتغال مولد را جدی بگیرم و از کلیه اعضا درخواست نمود چنانچه پیشنهاد و یا انتقاد سازنده ای دارند به دبیرخانه اعلام فرمایند .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*