اخبار کوتاه

بازدید مدیرکل زندان های فارس از زندان های نی ریز، استهبان و فسا

مدیرکل زندان های استان فارس در بازدید از زندان شهرستان نی ریز ضمن ملاقات با زندانیان و بررسی مسائل و مشکلات رفاهی آنان، رسالت انسانی و اسلامی سازمان زندان ها را تلاش در جهت بازگشت شرافتمندانه زندانیان به جامعه وخانواده عنوان کرد.
سید حشمت اله حیات الغیب مدیرکل زندان ها با حضور معاون سلامت، اصلاح و تربیت، فرمانده یگان حفاظت، رئیس اداره بازرسی و سرپرست حفاظت واطلاعات زندان های فارس از زندان نی ریز بازدید کردند و ضمن بازدید از نقاط مختلف، روند موجود در این زندان را مثبت ارزیابی وشرایط موجود از جمله نظم و انظباط کاری و اداری، بهداشت فردی و روانی و بررسی و پیگیری امور مددکاری و قضایی مددجویان را مثبت و مطلوب ارزیابی کرد.
مدیرکل زندان های فارس در این دیدار خواستار تلاش مضاعف در خصوص برگزاری آموزش های فرهنگی شد و رسالت اصلی سازمان خصوصااً واحد فرهنگی را بازسازی شخصیت مددجو و تلاش وکمک برای یافتن راه صحیح زندگی به جهت بازگشت سعادتمندانه همراه با عزت وسلامت به خانواده و جامعه برشمرد.
حیات الغیب پس از ملاقات با زندانیان مالی و جرائم غیر عمد و بررسی مسائل و مشکلات آنان، پیگیری امور اعسار و معرفی به ستاد دیه استان جهت رفع مشکلات این زندانیان و آزادی آنان را مورد تأکید قرار داد و دستور پیگیری تعدادی از پرونده های مالی مرتبط با ستاد دیه استان را صادر کرد.
در ابتدای این بازدید جلال زراعتی رئیس اداره زندان نی ریز، گزارشی از شرایط موجود در حوزه های مختلف ارائه کرد.
رئیس زندان نی ریز ایجاد شرایط مطلوب را مرهون تلاش شبانه روزی همه همکاران شاغل در این زندان برشمرد.

سید حشمت اله حیات الغیب مدیر کل زندان های فارس، کیشانی معاون سلامت اصلاح و تربیت، سرهنگ نظریان فرمانده یگان حفاظت، سید علیرضا سجادیان رئیس اداره بازرسی و مهدی نعمتی سرپرست اداره حفاظت و اطلاعات زندان های فارس از زندان فسا بازدید کردند.

مدیر کل زندان های فارس در جمع زندانیان حاضر شد و مشکلات آنان را مورد بررسی قرار داد که اهم مشکلات در خصوص پرونده های قضایی زندانیان بود.
مدیرکل زندان های فارس در جمع مددجویان گفت: فلسفه وجودی زندان ها، احساس ندامت و اصلاح و تربیت شخص محکوم است و فرد باید بداند دلیل آمدنش به زندان تخلف است و در جهت اصلاح خود بکوشد و ما نیز به عنوان یک مربی وظیفه داریم زمینه های اصلاح امور شما را فراهم کنیم.
حیات الغیب تاکید کرد: شاهد اقدامات بسیار ارزنده و ارشمندی در خصوص آموزش دینی، مذهبی خصوصاً حفظ و قرائت قران کریم در بین اکثر نادمین و همچنین رسیدگی به مشکلات قضایی آنان در زندان فسا بودیم .
وی افزود: زندان فسا از نظر نظم و انضباط و رعایت بهداشت وضعیت خیلی مطلوبی دارد و از زحمات رئیس زندان و همکاران ایشان قدردانی می شود.
مدیرکل زندان های فارس اظهار داشت: شایسته است نسبت به تعیین و تکلیف زندانیان تحت قرار و غیبت از مرخصی برناهه ریزی لازم صورت گیرد .
در ابتدای این بازدید محسن انصاری منش گزارشی از اقدامات صورت گرفته در قسمت های مختلف اعم از فرهنگی ،تربیتی ، عمرانی و بالا بردن ضریب امنیتی زندان گزارشی را بیان کرد.
وی گفت: در خصوص تکمیل پروژه های خصوصاً ساخت اندرزگاه نسوان نیاز به اعتبار می باشد که در این خصوص نیز از مسئولین تقاضای کمک و همیاری داریم.
هیأت بازدید کننده، از قسمت های مختلف زندان اعم از پوسته داخلی و خارجی و اندرزگاه ها و پروژه های در حال ساخت بازدید کردند.

سید حشمت اله حیات الغیب مدیر کل زندان های فارس، کیشانی معاون سلامت اصلاح و تربیت، سرهنگ نظریان فرمانده یگان حفاظت، سید علیرضا سجادیان رئیس اداره بازرسی و مهدی نعمتی سرپرست اداره حفاظت و اطلاعات زندان های فارس از زندان استهبان بازدید و مشکلات زندانیان و سرابازن وظیفه را بررسی کردند.
مدیرکل زندان های فارس پس از بازدید ازکلیه نقاط زندان استهبان و ملاقات چهره به چهره با زندانیان، کلیه اقدامات صورت گرفته اعم از عمرانی و بازسازی نمازخانه و توسعه بخش اداری و راه اندازی سالن ملاقات خصوصی را قابل تحسین دانست و گفت: همه این اقدامات در راستای اصلاح و تربیت و بازپروری شخصیت زندانی و تکریم خانواده زندانیان انجام می گیرد.
سهام رحمانی رئیس زندان استهبان در ابتدای بازدید گزارشی از اقدامات صورت گرفته ارائه کرد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*