اخبار کوتاه

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید استان با مدیرکل زندان های چهارمحال و بختیاری دیدار و گفتگو نمود

مرتضی لیریایی مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید استان با حضور در اداره کل زندان ها با حمیدرضا حیدری مدیرکل زندان های چهارمحال و بختیاری دیدار و در خصوص اشتغالزایی مددجویان آزاده شده از زندان گفتگو نمودند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندان های چهارمحال و بختیاری؛ در ابتدای این دیدار مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید استان ضمن تبریک انتصاب مدیرکل زندان های استان، گزارشی از وضعیت همکاری بین دو مجموعه ارائه نمود.
مرتضی لیریایی از فعالیتهای انجام شده در حوزه های اصلاحی و تربیتی در راستای توانمندسازی زندانیان و فراهم نمودن زمینه بازگشت سعادتمندانه آنان به جامعه قدردانی نمود.
وی با تاکید بر ایجاد زمینه اشتغال پایدار به عنوان راهکاری موثر بر رویکرد اصلاح و تربیت زندانیان، بر توسعه همکاری ها به منظور بهبود وضعیت اشتغال و درآمدزایی زندانیان نیازمند و نیز اعطای وام اشتغالزایی به زندانیان اعلام آمادگی نمود.
وی بر لزوم همکاری های فی مابین تأکید کرد و گفت: بمانند سنوات قبل، آمادگی داریم تا در کنار اداره کل زندانهای استان چهارمحال و بختیاری در راستای فراهم نمودن زمینه اشتغال مددجویان زندانها پس از آزادی از زندان همکاری و تعامل داشته باشیم.
مدیرکل زندانهای چهارمحال و بختیاری در این دیدار گفت: ایجاد زمینه اشتغال مددجویان پس از آزادی از زندان، از بازگشت مجدد آنها به زندان جلوگیری خواهد نمود.
وی افزود: بیکاری و نداشتن درآمد پایدار، عامل اصلی ارتکاب بسیاری از جرایم و گرفتاری بزهکاران جامعه و زندانی شدن آنان است.
حمیدرضا حیدری بر ضرورت پیشگیری از آسیب های اجتماعی زندانیان و ایجاد زمینه های مناسب اشتغال و درآمدزایی این قشر آسیب پذیر تاکید و نقش سازنده نهادهای اجتماعی و موسسات مالی و اعتباری در این رابطه را بسیار اثرگذار دانست.
وی ضمن تشریح فعالیتهای مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج اداره کل زندانهای استان گفت: این مرکز یکی از مراکز حمایتی این اداره است که متولی ارائه خدمات مادی و معنوی به زندانیان آزاد شده بوده که در بخشهای مختلف اعم از مددکاری، مشاوره، روانشناسی، بهداشت و درمان، آموزشی و فرهنگی، اشتغال و حرفه آموزی با هدف جلوگیری از ارتکاب جرم و بزهکاری و بازگشت سعادتمندانه به آغوش جامعه و خانواده در حال فعالیت است.
مدیرکل زندانهای استان در ادامه افزود: کمک به اشتغالزایی مددجویان پس از رهایی از زندان و اعطاء تسهیلات اشتغال به آنها از جمله اقداماتی است که می تواند از بازگشت مجدد مددجویان آزاد شده به زندان جلوگیری نماید.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*