اخبار کوتاه

مدیرکل زندان های هرمزگان: مددکاران نقش تاثیر گذاری در آرامش زندان دارند

مدیرکل زندان های هرمزگان گفت: مددکاران حلقه اصلی اتصال مددجویان با مجموعه زندان و محاکم قضایی هستند و اگر کار خود را به خوبی انجام دهند موجب آرامش زندان می شود.

علی استادی در جلسه شورای اداری زندان های استان افزود: مددکاران باید با کاری علمی و کارشناسی بحران های ناشی از حبس را از مددجویان دور کنند تا زمینه اصلاح و تربیت آنان بیش از پیش فراهم شود.

وی بر هم اندیشی و تعامل در کارها تاکید کرد و اظهار داشت: با خرد جمعی دسترسی به اهداف سازمانی تسهیل و مشکلات و کاستی ها برطرف می شود و بهره وری هم ارتقاء می یابد.

مدیرکل زندان های هرمزگان بر سرکشی مداوم از اندرزگاهها تاکید و تصریح کرد: باید با هوشیاری و بازرسی های دقیق از بروز مشکلات حادثه ساز پیشگیری کرد.

استادی با بیان اینکه روزمرگی آفت کار است گفت: باید با برنامه ریزی هدفمند و اصولی رو به جلو حرکت و برای دستیابی به اهداف تلاش مضاعفی کرد.

وی افزود: افرادی که کار را جدی نمی گیرند مجموعه را دچار چالش و آسیبی جدی می کنند و باید با این افراد به شدت برخورد شود.

مدیرکل زندان های استان بر تشکیل پرونده شخصیت برای همه زندانیان تاکید کرد و بیان داشت: با تشکیل پرونده شخصیتی، روند اصلاح و تربیت مددجویان هدفمندتر می شود.

استادی گفت: داشتن بانک اطلاعاتی جامع و کامل از زندانیان در برنامه ریزی ها و کاهش جمعیت کیفری بسیار تاثیر گذار است.

وی به آموزش های فنی و حرفه ای در زندان ها اشاره کرد و بیان داشت: هرچند در سه ماه نخست امسال بیش از ۱۸۳ هزار نفر ساعت مهارت های فنی و حرفه ای به مددجویان در زندان های استان آموزش داده شده اما نیاز است مددجویان بیشتری تحت پوشش قرار گیرند.

مدیرکل زندان های استان تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۲۲۰ سرباز وظیفه هم تحت آموزش های فنی و حرفه ای قرار گرفته اند که کار بسیار ارزشمندی است.

استادی به نوسازی تجهیزات آشپزخانه زندان های استان هم اشاره کرد و افزود: همه آشپزخانه های زندان ها صنعتی می شود و تجهیزات هم خریداری و به زودی نصب می شود.

وی بیان داشت: پخت با کیفیت غذا مورد تاکید است که با بهره برداری از این اشپزخانه ها این مهم محقق می شود.

مدیرکل زندان های هرمزگان به کاهش جمعیت کیفری زندان ها هم اشاره کرد و گفت: جمعیت کیفری زندان های استان در سه ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل یک و نیم درصد کاهش یافته است که با تعامل بیشتر با دستگاه قضا و تلاش مضاعف همه کارکنان باز هم این آمار کاهش می یابد.

استادی همچنین بر نظافت و رعایت بهداشت، گسترش برنامه های فرهنگی، تکریم ارباب رجوع و اجرای برنامه های کاهش آسیب رفتارهای پرخطر در زندان های استان تاکید کرد.

معاون اداری و مالی زندان های هرمزگان هم در این نشست گفت: باتوجه به محدود بودن منابع مالی از خریدهای غیرضروری جلوگیری شود.

مقبلی بر پاسخگویی به موقع به مکاتبات اداری و ثبت اموال دولتی در سامانه پیش بینی شده تاکید کرد.

در این نشست روسای ستادی وزندان های استان هم به ارائه عملکرد و برخی مشکلات پیش رو را پرداختند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*