اخبار کوتاه

مدیر کل زندان‌های استان سمنان: برای حرکت در مسیر توسعه باید برنامه‌محور و برنامه‌پذیر باشیم

مدیر کل زندان‌های استان سمنان با تاکید بر اهمیت حرکت در چارچوب برنامه‌های کشوری و استانی، از رؤسای ستادی و زندان‌های تابعه استان خواست گزارش‌های دوره‌ای عملکرد حوزه کاری خود را بر اساس همین برنامه‌ها تهیه و تنطیم کنند.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، محمود باهنر در نشست صمیمانه با رؤسای ستادی و کارکنان اداره کل زندان‌های استان با اشاره به برنامه‌محور بودن سازمان زندان‌ها بیان کرد: مبنای حرکت ما برنامه‌های کشوری و استانی است و تسلط و آگاهی کامل رؤسای ستادی و زندان‌های تابعه نسبت به این برنامه‌ها اجتناب‌ناپذیر است.

مدیر کل زندان‌های استان سمنان در این نشست با تاکید بر حفظ و ارتقای نظم و امینت زندان‌ها ابراز کرد: یگان حفاظت موظف است درخصوص آموزش تخصصی سربازان، مراقبین و کارکنان صف و عملیاتی از طریق جلب همکاری دیگر سازمان‌ها و نهاد از جمله نیروی انتظامی، سپاه و غیره اقدام نماید.

باهنر در بخش دیگری از سخنان خود بر تکریم ارباب رجوع توسط کارکنان زندان‌های تابعه و ستاد اداره کل تاکید کرد و گفت: تمامی مسئولین اداره کل و زندان‌های تابعه باید برای افزایش سطح کیفی خدمت‌رسانی و ارتقای تکریم ارباب رجوع از جمله مددجویان و خانواده آنها، سربازان وظیفه و سایر اقشار مردم تلاش کنند.

مدیر کل زندان‌های استان در ادامه با بیان اینکه خوشبختانه در چند ماه اخیر با کمک و همدلی کارکنان، نقاط قوت و ضعف در تمامی بخش‌ها شناسایی شده است ابراز کرد: مبنای حرکت ما برنامه‌های کشوری و استانی است و برای برنامه‌ریزی و حرکت در مسیر درست، تسلط وآگاهی کامل رؤسای ستادی و زندان‌های تابعه نسبت به این برنامه‌ها ضروری و اجتناب‌ناپذیر است.

وی با بیان این نکته که اگر مدیر یک مجموعه نقشه راه را نداند، قطعا به بی‌راهه خواهد رفت تاکید کرد: یکی از مهمترین برنامه‌هایی که در اختیار داریم و تکالیف ما را مشخص می‌کند «برنامه توسعه قضایی»  است و برنامه عملیاتی ستاد پیشگیری و کاهش آسیب رفتارهای پرخطر و برنامه تخصصی واحدها از دیگر برنامه‌های مهم هستند.

باهنر با بیان اینکه برنامه‌های دیگری نیز مانند برنامه ششم توسعه کشور،  طرح ملی مواد مخدر و برنامه‌های تقویم فرهنگی، و احکام دائمی کشور مختص سازمان زندان‌ها نیز می‌توانند سودمند باشند، اضافه کرد: برای آنکه بتوانیم در مسیر توسعه حرکت کنیم باید برنامه محور و برنامه پذیر باشیم و در واقع جاده حرکت رؤسای ستادی و زندان‌ها این برنامه‌هاست و بر مبنای همین برنامه‌ها بودجه و اعتبار تامین  و جذب می‌گردد.

مدیر کل زندان‌های استان در پایان با بیان اینکه ارائه گزارش و آمار واقعی و دقیق در تمامی حوزه‌ها، امکان مدیریت علمی و درست و شناسایی نقاط قوت و ضعف را در مسیر رسیدن به اهداف سازمانی فراهم می‌کند، تاکید کرد: هدف بالا نشان دادن غیرواقعی عملکردها نیست و لازم است رؤسای محترم ستادی در کنار نقاط قوت، کاستی‌ها و نقاط ضعف را نیز در گزارش‌ها منعکس کنند تا بر اساس برنامه‌های موجود و تدابیر خردمندانه بتوان آنها را مرتفع ساخت.

در بخش پایانی این نشست مدیر کل زندان‌های استان به برخی از پرسش‌های همکاران پاسخ داد.

گفتنی است در ابتدای این جلسه حجت‌الاسلام قدرتی معاون سلامت، اصلاح و تربیت اداره کل در سخنانی بر رعایت اخلاق اجتماعی در میان همکاران تاکید کرد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*