اخبار کوتاه
بازدید مدیر کل زندان‌های استان سمنان از کارخانه خودروسازی

در راستای گسترش اشتغال زندانیان صورت رفت: بازدید مدیر کل زندان‌های استان سمنان از کارخانه خودروسازی

دادستان مرکز استان و مدیر کل زندان‌های استان سمنان به اتفاق جمعی از مسئولان قضایی و زندان‌های استان از شرکت خودروسازی فردا در شهرک صنعتی شرق سمنان بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، حیدر آسیابی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان در حاشیه این بازدید با اشاره به نقش دستگاه قضا در حمایت از تولید و اقتصاد مقاومتی در سطح استان سمنان، بیان کرد: یکی از اقدامات دستگاه قضا برای حمایت از اقتصاد مقاومتی و نقش‌آفرینی در حوزه اقتصاد، ایجاد کارگروهی ذیل ستاد اقتصاد مقاومتی است که در آن موارد مختلفی در تمامی ابعاد گنجانده ‌شده و تاکنون شاهد برگزاری چندین جلسه نیز در این کمیته بوده‌ایم.

آسیابی اضافه کرد: تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی یکی از راه‌هایی است که توسعه اقتصادی را به همراه دارد و اشتغال در سایه این توسعه قطعاً ارتقا خواهد یافت لذا از همه مسئولان می‌خواهیم تا نسبت به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دقت نظر بیشتری داشته باشند.

وی در ادامه با اشاره به نقش اشتغال در کاهش آسیبهای اجتماعی در جامعه ابراز کرد: اشتغال افراد در واحدهای تولیدی و صنعتی می‌تواند به کاهش وقوع جرم کمک کند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان افزود: بالاترین گام در حوزه اقتصاد مقاومتی اشتغال نیروی انسانی در واحدهای تولیدی و صنعتی است لذا به‌منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی مانند بیکاری، دستگاه قضا از واحدهای تولیدی استان حمایت می‌کند.

محمود باهنر مدیرکل زندان‌های استان سمنان نیز با بیان اینکه موضوع اشتغال زندانیان یکی از دغدغه‌های دستگاه قضا محسوب می‌شود، ابراز داشت: در حال حاضر تعدادی از زندانیان استان در واحدهای صنعتی مشغول به‌کار هستند و امیدواریم در صورت امکان تعدادی از مددجویان واجد الشرایط در این واحد تولیدی نیز مشغول به‌کار شوند.

وی همچنین خواستار همکاری شرکت خودروسازی فردا در تامین موتور و قطعات خودرو برای بهره‌گیری در کلاس‌های حرفه‌آموزی زندانیان شد.

احمد گرامی مدیر و مالک این واحد تولیدی با بیان اینکه شرکت خودروسازی فردا اولین تولید کننده خودروی سواری در سطح استان سمنان می باشد گفت: ظرفیت تولید سالانه این کارخانه یکصدهزار دستگاه خودرو سواری سمند و پژو پارس را دارد که زمینه اشتغال حدود ۲۱۰ نفر را فراهم نموده است.

گفتنی است در این بازدید، گونه‌پی مدیر نمایندگی بنیاد تعاون زندانیان استان، کریم‌کشته سرپرست اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی استان، دهرویه رییس اداره اشتغال و حرفه‌آموزی زندان‌های استان و نقیبی رییس بازداشتگاه سمنان، مدیر کل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان را همراهی می‌کردند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*