اخبار کوتاه

فرمانده یگان حفاظت سازمان زندان ها در بازدید از زندان اردکان: زندان های استان یزد در سطح کشور نمونه هستند

فرمانده یگان حفاظت سازمان زندان ها در معیت مدیرکل ، فرمانده یگان حفاظت و رئیس اداره بازرسی زندان های استان یزد و همچنین رئیس زندان اردکان از بخش های مختلف ندامتگاه شهرستان اردکان بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی زندان اردکان؛ در بازدید سرزده که در راستای دستور رئیس سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور انجام گرفت، سردار ایزدخواه فرمانده یگان حفاظت سازمان در معیت ذوالفعلی نژاد مدیرکل زندان های استان و همچنین مسئولین زندان های استان و زندان اردکان از بخش های مختلف ندامتگاه شهرستان اردکان بازدید کردند.

سردار ایزد خواه در جلسه ای که در ابتدای این بازدید برگزار شد، با تقدیر از زحمات مدیرکل و کارکنان زندان های استان یزد، ندامتگاه های استان یزد را در سطح کشور نمونه ارزیابی کرد.

فرمانده یگان حفاظت سازمان زندانها در جمع پرسنل وظیفه زندان اردکان ضمن اشاره به برخی از آسیب های زندان، بر لزوم هوشیاری هرچه بیشتر پرسنل کادر و وظیفه در تمامی لحظات تاکید کرد و گفت: دشمنان از هرترفندی برای ضربه زدن به نظام اسلامی استفاده می کنند و یکی از برنامه های اخیر آنها سو استفاده از سربازان وظیفه است، که با آموزش های مدون و مستمر و همچنین هوشیاری هرچه بیشتر مسئولین و پرسنل وظیفه این پروژه نیز با شکست مواجه خواهد شد. وی در ادامه ضمن بررسی مشکلات سربازان وظیفه،  به ارائه آموزش هایی در خصوص نکات امنیتی و حفاظتی پرداخت.

سردار ایزدخواه در بازدید از اندرزگاه های در حال ساخت زندان نیز با مثبت ارزیابی کردن کیفیت و امنیت بخش های در حال ساخت، توصیه هایی در خصوص بهبود امنیت زندان ها نیز ارائه کرد.

مدیرکل زندان های یزد نیزضمن خیرمقدم به فرمانده یگان حفاظت سازمان زندان ها و هیئت همراه گفت: خوشبختانه مجموعه زندان های استان با تلاش و همت شبانه روزی همه همکاران از وضعیت بسیار مطلوبی برخوردار است. وی نیروی های شاغل در یگان حفاظت زندان های استان را نیروهایی خدوم و زحمتکش خواند و از زحمات سرهنگ کمال که فرماندهی نیروهای یگان حفاظت را بر عهده دارد، تقدیر کرد.

ذوالفعلی نژاد همچنین ضمن اشاره به  برنامه های آموزشی برگزار شده برای سربازن وظیفه در حوزه های فرهنگی، بهداشت و درمان، روان درمانی، حفاظت و … گفت: آموزش پرسنل وظیفه همواره از مهمترین اهداف سازمان زندانها بوده ، چراکه سربازن امانت هایی گرانبها در دستان ما هستند. وی ادامه داد: محیط زندان با تمامی سختی هایی که دارد می تواند برای سربازان محیط  آموزشی غنی باشد و لازمه بهره مندی از این فضای آموزشی هوشیاری، یادگیری و تمرین مطالبی است که در دوره ها ارائه می شود.

مدیرکل زندان های یزد همچنین از پاسخگویی شبانه روزی مسئولین زندان های استان برای بررسی و حل مشکلات سربازان وظیفه خبر داد.

بازدید از اندرزگاه های زندان، برنامه های اصلاحی و تربیتی و فعالیت های اشتغال و حرفه آموزی زندانیان از دیگر برنامه های این بازدید بود.

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*