اخبار کوتاه

معرفی “رئیس مجتمع حرفه آموزی و کاردرمانی ایلام”

به گزارش روابط عمومی زندان های استان ایلام – در مراسمی با حضور مسئولین استانی،” یوسف فتاح بیگی” به عنوان رئیس جدید مجتمع حرفه آموزی و کاردرمانی ایلام معرفی شد.
در این مراسم که حجه الاسلام والمسلمین تیموری کیا معاون دادستان ایلام، ایمانی مقدم قاضی ناظر بر زندان، عبدالمجید کشوری مدیرکل زندان ها و دیگر مسئولین ستادی و روسای زندان های ایلام حضور داشتند از تلاش های علی نوراحمدی رئیس سابق مجتمع، تقدیر شد و یوسف فتاح بیگی رئیس سابق کانون اصلاح و تربیت به عنوان رئیس مجتمع حرفه آموزی و کاردرمانی ایلام معرفی گردید.
حجه الاسلام والمسلمین تیموری کیا در این مراسم تغییرات و تحول در هر مجموعه ای را لازم و ضروری دانست و این مهم را در راستای کسب تجارب بیشتر و پرهیز از روزمرگی قلمداد کرد. ایشان ضمن تقدیر از تلاش های علی نوراحمدی در سنوات گذشته و آرزوی موفقیت برای فتاح بیگی در مسند جدید، خدمت خالصانه و متعهدانه را در نظام مقدس جمهوری اسلامی مورد بحث قرار داد و کوشش در کنار همکاری و تعامل مطلوب را رمز پویایی و موفقیت دانست.
ایمانی مقدم نیز در ادامه از مسئولین زندان های استان در جهت ارائه خدمات مناسب به زندانیان و توجه به آنها تقدیر کرد و زندانبانان را افرادی مسئولیت پذیر دانست. وی اهمیت بخشی به خدمت در جامعه مددجویان و رفع مشکلات آنها را از اولویت های کاری زندانبانان و مراجع قضایی معرفی کرد و در خصوص مسئولیت سنگین و حساس زندانبانی به ایراد سخن پرداخت.
کشوری در ابتدا به فرایند زندانبانی اسلامی و نحوه رفتار ائمه اطهار علیهم السلام با زندانیان و الگو برداری از آن به بیان نکاتی پرداخت و خاطر نشان کرد: خدمت به خلق در احادیث و روایات جایگاه ویژه ای دارد و از آن در جوار ایمان به عوامل اصلی در دستیابی به کمال یاد شده است که خدمت در زندان و رفع مشکلات زندانیان از مصادیق بارز آن به شمار می آید.
کشوری بیان داشت: زندانیان نزد ما امانت هستند و لازمه تغییر نگرش زندانی و اصلاح وی ، تغییر دیدگاه جامعه نسبت به زندانی و خانواده آنهاست، وی به فاکتورهای مهم در زندانبانی اسلامی از جمله: رعایت حقوق شهروندی و حفظ کرامت انسانی زندانیان، رفع مشکلات آنها و ایجاد فضای استاندارد نگهداری و … اشاره کرد و زندان را جایی برای تبدیل تهدیدها به فرصت تلقی کرد.
مدیرکل زندان های ایلام در حوزه آسیب ها و چالش های زندانبانی به ایراد مطالبی پرداخت و پیشگیری از ورود مواد مخدر و اشیاء ممنوعه ،ارتقاء ضریب امنیت زندان ها، توجه به خدمات رفاهی کارکنان و ایجاد انگیزه مضاعف خدمتی، پرهیز از تبعیض و رعایت اعتدال، خوشایندسازی محیط کار و بهسازی فضای نگهداری زندانیان، مدیریت و پیشگیری از بحران های احتمالی و عدم شتابزدگی در تصمیم گیری ها و شناسایی مکان های آسیب زا را از جمله مواردی خواند که نیاز به توجه ویژه روسای زندان ها و زندانبانان دارد.
ایشان در ادامه تصریح کرد: با حرکت در مسیر قانون و اجرای آئین نامه ها و دستورالعمل های سازمانی و همچنین همکاری مطلوب با مراجع قضایی، می توان زمینه پیاده سازی فعالیت های اصلاحی و تربیتی با رویکردی مذهبی و قرآنی را فراهم آورد که اولین پیامد آن بازپروری زندانیان و بازگشت سالم به جامعه است.
کشوری در پایان ضمن تقدیر از خدمات خالصانه علی نوراحمدی در سنوات گذشته و آرزوی موفقیت و بهروزی برای یوسف فتاح بیگی در سِمت جدید، به مواردی تاثیرگذار در اقدامات تأمینی و تربیتی از جمله: توجه به بهداشت روحی و روانی زندانیان، جلوگیری از تشکیل باندهای قدرت در بین زندانیان، رعایت نظم و جدیت در امورات، مقابله با قانون شکنان و ناهنجاری ها، استعداد یابی در حوزه کاری ، کاهش آسیب ها با فعالیت های هنری، فرهنگی، ورزشی و قرآنی و همچنین تداوم آموزش ها در کلیه گروه های هدف اشاره کرد.
نوراحمدی نیز ضمن شرحی از عملکرد خدمتی خویش در سنوات گذشته ، از حمایت ها و ارشادات مدیرکل و مسئولین زندان های استان در راستای خدمت رسانی هرچه بهتر به جامعه مددجویان تقدیر کرد.فتاح بیگی نیز اظهار امیدواری کرد که با بهره مندی از ارشادات مدیرکل زندان های استان، همکاری اثربخش مراجع قضایی و همدلی کارکنان خدوم سنگر اصلاح و تربیت در راستای دستیابی به اهداف متعالی سازمانی بتوانیم گامی رو به رشد برداشته و منشأ خدمت رسانی به مردم باشیم.
در پایان نیز از وضعیت فعالیت های اصلاحی و تربیتی در مجتمع حرفه آموزی دیدن شد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*