اخبار کوتاه

برگزاری آئین تکریم و معارفه رئیس زندان شهرستان دره شهر

به گزارش روابط عمومی زندان های استان ایلام – علی نور احمدی به عنوان رئیس جدید زندان شهرستان دره شهر معارفه شد.
در مراسمی با حضور مراجع قضایی شهرستان های دره شهر و آبدانان و همچنین مسئولین زندان های ایلام ، علی نوراحمدی به عنوان رئیس جدید زندان شهرستان دره شهر معارفه شد و از زحمات و تلاش های محمد میری رئیس سابق آن زندان قدردانی شد. علاوه بر مسئولین زندان های ایلام، سبزواری رئیس دادگستری آبدانان، عبدالکریم سبزواری رئیس دادگستری و فیروزجایی دادستان دره شهر، قضات ناظر بر زندان، نماینده دفتر امام جمعه دره شهر و دیگر مسئولین آن شهرستان در این مراسم حضور داشتند.
فیروزجایی دادستان دره شهر و سبزواری رئیس دادگستری آبدانان در این مراسم به ایراد سخن پرداختند و ضمن اشاره به سختی شغل زندانبانی و ضرورت تعامل مراجع قضایی و مسئولین زندان ها، اولویت کاری را رفع مشکلات زندانیان و حمایت از خانواده زندانیان معرفی کردند. آنها زندان را جایی برای خدمت خالصانه و تلاش در راستای بازپروری زندانیان خوانده و مدیریت صحیح امورات را در کنار پذیرفتن اشتباهات و کوشش در جهت رفع چالش ها را رمز موفقیت و پیشرفت دانستند.
عبدالمجید کشوری مدیرکل زندان های ایلام ضمن تسلیت ایام شهادت امام جواد علیه السلام و تقدیر از تعامل مطلوب مراجع قضایی، در خصوص خدمت به خلق و رعایت انصاف، به احادیث و روایاتی از ائمه اطهار علیهم السلام اشاره کرد و بیان داشت: عمل به آموزه های دینی و پیروی از دستورات الهی در کتاب آسمانی، رستگاری و موفقیت را رقم می زند.
کشوری تصریح کرد: زندانبانان با تغییر در عمل و رفتار خود، منشاء تغییر نگرش در زندانیان خواهند بود، وی افزود: پرهیز از رفتارهای نادرست در برخورد با زندانیان و حفظ کرامت انسانی آنها از اصول زندانبانی اسلامی است که پایبندی به آن؛ ثبات امنیت و برقراری نظم و انضباط در زندان را به همراه دارد.
مدیرکل زندان های استان ایلام در ادامه به بهسازی های و فعالیت های عمرانی که در زندان دره شهر انجام گرفته است ، اشاره کرد و خواستار فعالیت بیش از پیش انجمن های حمایت از زندانیان و استفاده از ظرفیت خیرین و نیکوکاران استانی شد.کشوری به شرحی از خدمات ارائه شده برای زندانیان در قالب برنامه های اصلاحی و تربیتی پرداخت و حضور مستمر مسئولین زندان ها و سرکشی های مدون از زندان و وضعیت آن را امری اجتناب ناپذیر و مهم تلقی کرد.
کشوری ؛ ایجاد امنیت ، دقت و حساسیت در اقدامات تأمینی و تربیتی، پرهیز از شتابزدگی در تصمیم گیری ها و توجه به مسائل امنیتی در اعزام و بدرقه زندانیان را مورد تأکید قرار داد و در خصوص آسیب های رفتاری و ساختاری مطالبی را بازگو شد. ایشان طبقه بندی صد در صدی زندانیان و پیامدهای مثبت آن و همچنین بهره مندی و استفاده بهینه از دوربین های مداربسته را در راستای کاهش آسیب ها مثمر ثمر دانست.
کشوری در پایان مفاهیم تصمیم ساز و شاخصه های مهم زندانبانی را تعریف نموده و شغل زندانبانی را مجاهدتی خاموش قلمداد کرد. وی پیشگیری از آسیب ها و بحران ها را در سطح زندان مقدم بر پیگیری دانست و ضمن تاکید بر حمایت همیشگی از خانواده های زندانیان ، گفت: بازگشت سالم زندانیان به جامعه و تبدیل شدن آنها به فردی مفید، هدف غایی سازمان زندان هاست.

معارفه علی نوراحمدی

تکریم محمد میری

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*