اخبار کوتاه

برگزاری مسابقات قرآن و اذان پرسنل وظیفه زندان های هرمزگان

مسابقات قران و اذان پرسنل وظیفه زندان های استان به میزبانی زندان مرکزی بندرعباس برگزار شد.

سرپرست اداره فرهنگی و تربیتی زندان های استان گفت: این مسابقات با شرکت سربازان وظیفه زندان های بندرعباس، بندر لنگه، میناب، حاجی آباد، و قشم  برگزار شد .

حجت الاسلام یعقوب ناصری افزود: این دوره از مسابقات در رشته های حفظ یک ، سه و پنج جزء و قرائت قرآن کریم  و همچنین اذان برگزار شد.

وی بیان داشت: در رشته حفظ یک جزء مجتبی موسوی از زندان بندرعباس حائز رتبه اول شد و عمار شناسی از بندرلنگه  و حسین مالکی خمیری از قشم به ترتیب مقام های دوم و سوم را از آن خود کردند.

سرپرست اداره فرهنگی و تربیتی زندان های استان گفت: در رشته حفظ سه جزء نیز مجاهد رحیمی و حفظ پنج جزء مجیب رحیمی  هر دو از قشم عناوین نخست را به دست آوردند.

حجت الاسلام یعقوب ناصری اظهار داشت: در رشته حفظ سوره منتخب هم به ترتیب محمد شریف صفاری از قشم ، مهرداد سعدینی از  بندرعباس و محمد چوپان از بندرلنگه مقام های اول تا سوم را کسب کردند و در رشته قرائت نیز سجاد کریمی از میناب به مقام برتر رسید .

وی افزود: در رشته اذان محمد امین غلامپور از میناب اول شد و ایوب جهیده از پارسیان و حسین سالاری نیا از بندرعباس به ترتیب دوم و سوم شدند.

سرپرست اداره فرهنگی و تربیتی زندان های استان در مراسم اختتامیه این مسابقات با  اشاره به ضرورت توجه به قران و یادگیری آن گفت: انس با قران در سنین جوانی توفیق بزرگی است که نصیب شما سربازان وظیفه شده است.

ناصری تصریح کرد: عمل به آنچه از قران می آموزیم بسار مهم و ارزشمند است .

گفتنی است نفرات برتر این دوره از مسابقات به مسابقات کشوری اعزام خواهند شد .

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*