اخبار کوتاه
فرمانده یگان حفاظت سازمان زندان‌ها در آیین تودیع و معارفه فرمانده یگان حفاظت زندان‌های استان سمنان

فرمانده یگان حفاظت سازمان زندان‌ها در آیین تودیع و معارفه فرمانده یگان حفاظت زندان‌های استان سمنان: حفظ و ارتقای امنیت زندان‌ها، ضامن تداوم امنیت و آرامش در جامعه است

فرمانده یگان حفاظت سازمان زندان‌های کشور در آیین تودیع و معارفه فرمانده یگان حفاظت زندان‌های استان سمنان، با اشاره به نقش مهم امنیت زندان‌ها در نظم و امنیت جامعه گفت: مسئولان امنیتی استان مقوله تامین منابع حوزه امنیت در داخل زندان را باید در موازات حفظ امنیت در خارج زندان‌ها جدی بگیرند.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، سردار محسن ایزدخواه پیما فرمانده یگان حفاظت سازمان زندان‌های کشور با اشاره به این نکته که امروز یگان حفاظت به‌عنوان بزرگترین یگان حفاظت در کشور مهم‌ترین تامین‌کننده نظم و امنیت در زندان‌ها می‌باشد، خواستار توجه بیشتر مسئولان امنیتی استان درخصوص تامین منابع امنیت در زندان‌های استان شد و گفت: مسئولان استان می‌بایست مقوله تامین منابع حوزه امنیت در داخل زندان را باید همزمان با حفظ امنیت در خارج زندان‌ها جدی بگیرند.

فرمانده یگان حفاظت سازمان زندان‌های کشور با تاکید بر ضرورت تقویت همکاری و ارتباط بین زندان و نهادهای نظامی و انتظامی افزود:  استمرار ارتباط زندان‌ها با نیروی انتظامی و سپاه، حفظ و ارتقاء امنیت و آرامش جامعه را به همراه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه خوشبختانه فرمانده جدید یگان حفاظت زندان‌های استان تجربه‌ ارزشمندی در کسوت فرماندهی یگان ویژه استان داشته است ابراز کرد: تجربه و دانش میدانی سرهنگ سلطانیان در یگان ویژه، کمک شایانی در آماده‌سازی یگان برای واکنش و مقابله در شرایط حساس و بحرانی خواهد نمود و من برای ایشان آرزوی توفیق در انجام وظایفش در سنگر جدید دارم.

سرتیپ دوم پاسدار محسن ایزدخواه پیما در ادامه با بیان این مطلب که ماموریت یگان حفاظت در زندان‌ها در سه ضلع اصلی «اصلاح و تربیت»، «زیرساخت‌ها» و «تجهیزات بازدارنده» انجام می‌گیرد، بیان داشت: انتظار ما این است که نهاد‌های نظامی و انتظامی استان در حوزه تامین تجهیزات بازدارنده و ارائه آموزش‌های مربوطه، یاریگر زندان‌های استان باشند تا ثمره مطلوب این همکاری در شرایط حساس دیده شود.

فرمانده یگان حفاظت سازمان زندانهای کشور در بخش دیگری از سخنان خود، با برشمردن ساختار اصلی یگان حفاظت زندان‌ها تصریح کرد: یگان‌های حفاظت وظایف خود را باید در سه واحد پاسداری، بدرقه و اعزام و واکنش سریع به صورت کاملا تفکیک شده به انجام برسانند.

فرمانده یگان حفاظت سازمان زندان‌ها در آیین تودیع و معارفه فرمانده یگان حفاظت زندان‌های استان سمنانمدیر کل زندان‌های استان سمنان نیز در ابتدای این مراسم، با ارائه گزارش مختصری از عمکرد زندان‌های استان در حوزه امنیت، از وفاق شکل گرفته در مجموعه زندان‌های استان ابراز خشنودی کرد و گفت: خوشبختانه این وفاق و همدلی در مسئولان اجرایی و قضایی استان نیز دیده می‌شود و بنده از زمان شروع به‌کار در استان شاهد تعامل بسیار خوب از سوی استانداری، دادگستری کل و نهادهای نظامی و انتظامی استان بوده‌ام.

محمود باهنر با اشاره به نقش مهم زندان در امنیت جامعه افزود: بدون شک یکی از مقوله‌های اصلی و مهم امنیت جامعه، زندان‌ها هستند، بنابراین لازم و ضروری است که این همکاری‌ها در سطح گسترده‌تری انجام پذیرد.

وی با اشاره به مشکلات موجود در زندان‌های استان سمنان، یادآور شد: مشکلات و کمبودهایی که مجموعه زندان‌های استان در بخش نیروی انسانی و اعتبارات و تجهیزات با آن روبرو است، باعث نشده که مقوله امنیت از اولویت اول برنامه‌ها و اقدامات مجموعه کنار برود و همواره موضوع امنیت در صدر قرار داشته است.

مدیر کل زندان‌های سمنان از تسریع در پروژه‌های استان خبر داد و گفت: خوشبختانه با حضور جناب آقای دکتر جهانگیر ریاست محترم سازمان زندان‌های کشور، بازداشتگاه سمنان در ماه گذشته افتتاح شد و همچنین با پیگیری‌هایی که از سوی زندان‌های استان صورت گرفته و مساعدت‌های ارزنده استاندار محترم، روند ساخت زندان‌های سمنان و دامغان وارد فاز جدیدی شده و سرعت گرفته است.

در بخش دیگری از این مراسم سردار حسن حسن زاده فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان طی سخنانی، با اشاره به ارتقای همکاری‌ها میان سپاه و زندان‌های استان، برای فرمانده جدید یگان حفاظت زندان‌های استان سمنان در حفظ و برقراری نظم و امنیت زندان‌ها، آرزوی موفقیت کرد.

حسن اسلامی راد مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری سمنان نیز در این آئین با اشاره به دشواری خدمت در زندان‌ها بیان داشت: حقیقتا کار در زندان‌ها آن هم با مشکلات و کمبودهای موجود، اجر و قرب مضاعفی دارد.

اسلامی راد با اشاره به افزایش جمعیت کیفری استان سمنان، اجرای برنامه‌های اصلاحی و تربیتی در زندان‌ها را نیازمند وجود فضا و ملزومات کافی دانست و گفت: مسئولان استانداری بر مشکلات عدیده زندان‌های استان به ویژه در حوزه ساختمان و پروژه‌ها واقف هستند و ما آمادگی مساعدت و تلاش برای حل بخشی از این مسائل را داریم.

در بخش دیگری از این جلسه، سرهنگ عبدالله حسنی جانشین فرمانده انتظامی استان سمنان، همکاری‌های میان نیروی انتظامی و زندان‌ها را در استان بسیار خوب توصیف کرد و بر استمرار تعامل دو طرف تاکید کرد.

همچنین در بخشی از این مراسم، سرهنگ ابوالفضل ایجی فرمانده سابق یگان حفاظت زندان‌های استان با تشکر از مدیر کل و کلیه همکاران، به ارائه گزارشی از عملکرد یگان در طول مدت خدمت خود پرداخت. پس از آن سرهنگ سلطانیان فرمانده جدید یگان حفاظت زندان‌های استان سمنان در سخنان کوتاهی از حسن اعتماد فرمانده یگان حفاظت سازمان زندان‌های کشور و مدیر کل استان تشکر کرد و خواستار همکاری تمامی مسئولان اداره کل و زندان‌های تابعه استان جهت توفیق در انجام وظایف خود شد.

فرمانده یگان حفاظت سازمان زندان‌ها در آیین تودیع و معارفه فرمانده یگان حفاظت زندان‌های استان سمناندر ادامه آیین تودیع و معارفه، حکم انتصاب سرهنگ سلطانیان فرمانده جدید یگان حفاظت زندان‌های استان سمنان توسط سروان امجدیان رییس بازرسی و صیانت از کارکنان یگان حفاظت سازمان قرائت و توسط سردار ایزدخواه‌پیما به وی تقدیم شد.

در پایان این مراسم نیز، با اهدای دو لوح تقدیر و هدایایی از سوی سردار ایزدخواه فرمانده یگان حفاظت سازمان زندان‌های کشور و محمود باهنر مدیر کل زندان‌های استان به سرهنگ ایجی، از تلاش‌های او قدردانی شد.

شایان ذکر است آئین تودیع و معارفه فرمانده یگان حفاظت زندان‌های استان سمنان با حضور سردار ایزدخواه فرمانده یگان حفاظت سازمان زندان‌های کشور و هیات همراه، مدیر کل زندان‌های استان، مسئولان نظامی و انتظامی، اجرایی و قضایی استان از جمله سردار حسن‌زاده فرمانده سپاه استان، سرهنگ حسنی جانشین فرماندهی انتظامی استان، سرهنگ بینقی رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان، سرهنگ ملاکاظمی فرمانده یگان ویژه استان، اسلامی راد مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری، ابوالخیریان رئیس سازمان بسیج کارمندان استان، قضات سازمان قضایی نیروهای مسلح در استان و معاونین زندان‌های استان، رؤسای زندان‌ها و فرماندهان یگان حفاظت زندان‌های استان در سالن کوثر اداره کل زندان‌های استان برگزار شد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*