اخبار کوتاه

برپایی خیمه عزای سیدالشهدا (ع) در زندانهای کهگیلویه و بویراحمد

با آغاز ماه محرم ، ماه حزن واندوه ، ماه پیروزی خون بر شمشیر ، ماه شور حسینی ، زندانهای کهگیلویه وبویراحمد همگام وهمراه با سایر عزاداران سیدالشهداء خیمه عزا بر پا داشتند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان کهگیلویه و بویراحمد همزمان با فرارسیدن ماه محرم و عزاداری سرور و سالار شهیدان عالم در زندانهای استان با حضور کارکنان و مددجویان بر نامه های عزاداری و سینه زنی حضرت امام حسین (ع) ویاران باوفایش با شکوه خاصی برگزار می گردد.
اسماعیل جمیاری مدیر کل در گفتگو با واحد اطلاع رسانی زندانهای استان گفت: این آیینها و مراسمات با شرکت فعال مددجویان و حضور۱۵ مبلغ روحانی جذب شده از اول محرم شروع و در دهه اول محرم بشکل ویژه برنامه هایی همچون قرائت زیارت عاشورا، سخنرانی، سینه زنی و اقامه نمازهای جماعت را خواهند داشت.
وی افزود: عزاداری امام حسین (ع) می تواند به تحول درونی و بازسازی شخصیت افراد بیانجامد لذا با جلساتی که با رؤسا و مسؤلین فرهنگی زندانها برگزارشد بر لزوم هر چه با شکوهتر برگزاری مراسمات عزاداری همراه با تبیین قیام عاشورا در اندرزگاههای مختلف تأکید شد.
این مقام ارشد زندانهای استان که در اولین روز ایام محرم همراه با دیگر مسؤلین ستادی در آئین سوگواری و عزاداری کانون اصلاح و ترببیت شرکت کرده بود با بیان اینکه عزاداری و گریه بر مصیبت های امام حسین (ع) تنها هدف برگزاری مراسمات ماه محرم الحرام نمی‌باشد افزود:اینگونه عزاداری ها و مراسمات به خصوص در زندانها تقویت روح دین باوری، بصیرت افزایی ، روحیه معنوی و پاسداشت ارزشهای اسلامی است که امیدوارم در این ایام و در قالب هئیت های عزاداری زندان مرکزی،گچساران ، دهدشت، زندان باز و کانون اصلاح و تربیت سوگواری حضرت سیدالشهداء برگزار می شود نتایج معنوی خوب و مطلوبی در بین زندانیان حاصل گردد.
شایان ذکر آنکه در اولین روز محرم با حضور مدیر کل، معاونین، مسؤلین ستادی، کارکنان، سربازان وظیفه و زندانیان کانون اصلاح و تربیت در سالن اجتماعات این مرکز همراه با قرائت زیارت پرفیض عاشورا، سینه زنی و روضه خوانی در ذکر مصیبت اهل بیت پیامبر(ص) با شکوه معنوی خاصی برگزار شد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*