اخبار کوتاه

دیدار مدیر کل زندان‌های استان با رئیس دانشگاه علوم پزشکی وخدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر

طبا طبایی مهرمدیر کل زندان‌های استان با  دکترکشمیری رئیس دانشگاه علوم پزشکی وخدمات بهداشتی ودرمانی استان بوشهر دیدار و گفتگو نمود.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان بوشهر، در ابتدای این دیدار دکتر کشمیری ضمن خیر مقدم به مدیر کل زندانهای استان وعرض تسلیت ایام سوگواری سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) ویاران باوفایش گفت: دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر با کادر متخصص مفتخر به خدمات رسانی در حوزه سلامت به جمعیت بیش از یک میلیون  نفری استان می باشد.

دکتر کشمیری افزود: دانشگاه در راستای حفظ و سلامت تمامی اقشار جامعه نهایت تلاش خود را به کار گرفته و زندانیان نیز به واسطه آسیب پذیری و شرایط خاصی که دارند، مورد حمایت خدمات بهداشتی و درمانی ما قرار خواهند گرفت ودراین راستا ازهیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد زیرزندانیان نیزعضوی ازجامعه هستند.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهرافزود: این قشر آسیب پذیر به دلیل وجود مشکلات در زندگی همچون دوری از خانواده و جدا بودن آنان از بسیاری از فعالیت های اجتماعی نیازمند توجه ویژه ای به لحاظ جسمی و روحی هستند.

وی خاطرنشان کرد: تلاش خواهیم کرد که در حوزه بهداشت، درمان و آموزش متفاوت تر از گذشته به این قشر آسیب پذیر ارائه خدمت داشته باشیم.

 وی همچنین از آمادگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برای برگزاری کلاس های آموزشی روانشناسی و مشاوره ، بهره گیری از توان و ظرفیت دانشگاه در جهت ارائه خدمات به اداره زندان ها خبر داد و تاکید نمود که تفاهم نامه همکاری به منظور ارایه خدمات بهتر به زندانهای استان به زودی منعقد گردد.

 دکتر کشمیری در پایان سخنان خود یادآور شد: یکی از اقداماتی که دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در ارائه خدمات به زندانها در نظر دارد،  آگاهی دادن و تغییر نگرش صحیح نسبت به سلامت زندانیان و سوق دادن آنان به سوی رفتارهایی است که موجب کاهش خطر بیماری ها و کاهش آسیب های رفتاری پرخطر خواهد بود.

 در ادامه این نشست طباطبایی مهر مدیر کل زندان‌های استان بوشهر ضمن تسلیت ایام محرم و تقدیر از توجه ویژه رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در جهت ارائه خدمات مطلوب به جامعه  و ارایه گزارش جامع و مبسوطی ازوضعیت بهداشت ودرمان زندانهای استان بوشهراظهار کرد: زندانیان با توجه به شرایط و مشکلات ویژه ای که دارند، حمایت و مساعدت همه‌جانبه ای را لازم خواهند داشت که این امر مستلزم همکاری ، تعامل و مساعدت همه دستگاه های اجرایی استان با زندانهای بوشهر می باشد.

 طباطبایی مهر گفت : در زندانبانی اسلامی به سلامت جسم و روح  زندانی توجه ویژه‌ای شده و هدف اصلی سازمان زندان‌ها نیز اقدامات لازم به منظور تربیت و اصلاح و درمان مجرمان است و در کنار آن خانواده زندانیان و حمایت مادی و معنوی از آنان . لذا بکارگیری راهبردهای بهداشتی،مشاوره ای و روان‌درمانی در راستای ایفای این نقش مهم تلقی می شود که دکتر جهانگیر ریاست محترم سازمان زندانها به این موارد تأکید فراوان دارد.

مدیر کل زندان‌های استان بوشهراظهار کرد: بهره‌مندی از تجهیزات، آموزش‌ها و تعامل با هدف بازپروری و سالم سازی زندانیان نتیجه بخش خواهد بود و به بازگشت شرافتمندانه آنان به جامعه منجر می‌گردد.

 در ادامه نیز حاضران در رابطه با چگونگی ارائه خدمات بیشتر به اداره کل زندان ها و تعاملات دوجانبه در این زمینه پرداختند و به انعقاد تفاهم نامه همکاری تاکید فراوانی نمودند.

ضمنا دراین دیدارعمرانی مسئول روابط عمومی اداره کل زندانهای استان بوشهر و دکترکشکولی عضوهیات علمی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهرنیزحضور داشتند.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*