اخبار کوتاه

نشست نماینده مردم شهرستانهای دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی با مدیر کل زندانهای استان بوشهر

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان بوشهر، دکتر سید کمال الدین شهریاری عضو کمیسیون عمران و نماینده مردم شریف شهرستانهای دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی با طباطبایی مهر مدیر کل زندانهای استان بوشهر دیدار و گفتگو نمودند.

در این جلسه ابتدا طباطبایی مهر ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و یاران با وفایش و خوش آمد به نماینده مردم شهرستانهای دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی و هیأت همراه گزارش مبسوطی از وضعیت زندانهای استان ارایه نمود . وی با اشاره به فعالیتهای انجام شده در زندانها گفت : برنامه های فرهنگی و تربیتی ، آموزشی ، اشتغال و حرفه آموزی در زندانهای استان به نحو مطلوب برگزار می گردد. طباطبایی مهر افزود : با توجه به رسالت سازمان زندانها و تأکید فراوان دکتر جهانگیر ریاست عالی سازمان زندانها مبنی بر اجرای دقیق برنامه های اصلاحی و تربیتی درون زندانها و توجه ویژه به خانواده های آنها انتظار داریم که نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و همه مسئولان اجرایی استان ما را در اجرای بهتر برنامه های سازمانی کمک و یاری نمایند. در ادامه نیز تکمیل پروژه زندان دشتی و پیگیری راه اندازی بازداشتگاه یا زندان عسلویه یا کنگان از جمله مواردی بود که مورد تأکید مدیر کل زندانهای استان قرار گرفت.

سپس دکتر شهریاری ضمن آرزوی توفیقات برای مدیر کل زندانهای استان گفت : اگر فردی وارد زندان می شود نه خود بلکه خانواده وی متزلزل و دچار آسیب می گردد که می تواند زمینه جرم را در جامعه بیشتر کند بنابراین همه وظیفه داریم که به خانواده زندانیان که اقشار آسیب پذیر جامعه هستند توجه ویژه کنیم و من این نکته را هم در مجلس و هم در حوزه انتخابی خود با جدیت حمایت و دنبال مینمایم. دکتر شهریاری تأکید نمود که با توجه به سختی کار در زندان و تراکم بالای جمعیت کیفری سعی شود که با تعامل با مراجع و مقامات قضایی از ورود زندانیان به صورت بازداشت موقت و طولانی بودن این نوع بازداشت حتی المقدور خودداری شود تا شاهد تراکم جمعیت کیفری در زندانها نباشیم. دکتر شهریاری هم چنین افزود : در آینده نزدیک از زندانهای استان به ویژه زندان شهرستان دشتی بازدید خواهم کرد تا مشکلات را از نزدیک رصد و پیگیری نمایم.

ضمنا در این دیدار عمرانی مسئول روابط عمومی اداره کل زندانهای استان و مهندس مقاتلی رییس دفتر نماینده مردم شهرستان های دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*