اخبار کوتاه

مراسم تکریم و معارفه رئیس پیشین و جدید زندان فسا با حضور مدیرکل زندان های فارس برگزار شد

با حضور سید حشمت اله حیات الغیب مدیر کل زندان های فارس، کیشانی معاون سلامت، اصلاح و تربیت، سجادیان رئیس اداره بازرسی، مهدی نعمتی سرپرست اداره حفاظت و اطلاعات و سرهنگ فرحناکی فرمانده یگان حفاظت زندان های فارس مراسم تکریم و معارفه رئیس پیشین و جدید زندان فسا برگزار شد .
مدیر کل زندان های فارس در این مراسم اظهار داشت: برنامه ریزی در کار مدیریتی یکی از ابزار های مهم مدیر است، تدوین و برنامه ریزی های کوتاه مدت و بلند مدت از اصول و ارکان مدیریتی می باشد که مدیر موفق می تواند از آن استفاده نماید.
وی گفت: مدیر باید با هماهنگی مجموعه؛ بین نیروی انسانی و منابع مالی جهت نیل به اهداف سازمانی هدایتگر باشد. نظارت مناسب و کنترل برنامه ها و هماهنگی بین آنها و همچنین سازماندهی نیروها و منابع نیاز به نظارت و کنترل دارد که این موضوعات خصوصأ در مجوعه زندان باید مضاعف صورت گیرد.
حیات الغیب تاکید کرد: عملکرد مدیریت بر سه اصل مهم است: اولین اصل خرد، اندیشه و تعقل است که با مشورت این اصل حاصل می شود. دوم اخلاق مدیریتی است که مدیر مجموعه باید اخلاق مدار باشد . سوم اجرای قانون و مقررات در مجموعه می باشد. تصمیمات مدیر باید بر اساس خرد و مشورت باشد.
مدیر کل زندان های فارس اضافه کرد: مدیر در حالی که اخلاق مدار است باید مجری خوب قوانین باشد و نهایتاً مدیر باید حلقه ی اتصال بین نیروها بوده و روابط آنها را به حسنه بودن سوق دهد.
وی گفت : اقدامات بزرگی در زندان فسا صورت گرفته است که در زمان تصدی آقای انصاری منش اتفاق افتاده است و در جلسه ای که خدمت امام جمعه محترم و فرماندار شهرستان بودیم به صراحت از مجموعه زندان به نحو شایسته رضایت مندی خود را بیان کردند.
حیات الغیب ضمن قدردانی و تشکر از رئیس زندان فسا به منظور اقدامات گسترده صورت گرفته در همه زمینه ها اعم از فعالیت های عمرانی که نتیجه آن افزایش فضای فیزیکی و همچنین بهسازی زندان بوده است گفت: اقدامات مهم فرهنگی وتربیتی خصوصأ فعالیت های قرآنی و افزایش ضریب امنیتی زندان با ساخت و احداث دیوار پیرامونی انجام شده است ، با مدیریت جدید این فعالیت ها به سرمنزل مقصود برسد.
در ادامه این جلسه جلال زراعتی رئیس جدید زندان فسا با نقل حدیثی از امام حسین (ع) خدمت به مردم و خلق خدا را عبادتی بس بزرگ برشمرد و تاکید کرد با همکاری و همدلی همکاران بتوانیم در راستای سیاست ها و قوانین سازمان زندان ها گام های اساسی برداریم.
در ابتدای این مراسم محسن انصاری منش رئیس پیشین زندان فسا، گزارشی از اقدامات صورت گرفته در بخش های مختلف ارائه داد .
وی طی گزارشی اعلام کرد: با تدوین برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت و بررسی مشکلات موجود وبا تشکیل جلسات متعدد با مسئولین قضایی، اجرایی و ادارات شهرستان و با برگزاری جلسه با حضور همکاران مجموعه آسیب ها و کمبود ها مورد بررسی قرار گرفت.
رئیس پیشین زندان فسا گفت: از ابتدای سال ۹۴ تاکنون بالغ بر ۶ هزار متر مربع به فضای فیزیکی و مسقف زندان فسا افزوده شده است و همچنین در زمینه ی فعالیت های فرهنگی و تربیتی به برکت قرآن کریم در طول این دوران تعداد ۱۴۱۰ نفر از زندانیان حافظ قرآن کریم از یک جزء به بالا از زندان فسا آزاد شده اند که با اجرای این فعالیت ها، آسیب رفتار های پرخطر به صفر رسیده است .
گفتنی است مدیرکل زندان های فارس با حضور مسؤولین زندان ها و رئیس زندان فسا با امام جمعه شهرستان فسا دیدار و با حضور اعضای شورای تأمین شهرستان در فرمانداری با فرماندار شهرستان دیدار کردند.
جلال زراعتی رئیس پیشین زندان نی ریز به عنوان رئیس فسا معرفی شد و محسن انصاری منش رئیس پیشین زندان فسا به عنوان رئیس زندان نی ریز معرفی می شود.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*