اخبار کوتاه
بازدید مدیرکل زندانهای مازندران از زندان نوشهر
بازدید مدیرکل زندانهای مازندران از زندان نوشهر

مدیرکل زندانهای استان مازندران بر آموزش هدفمند مهارتهای اساسی زندگی در زندانها تأکید کرد

 

مدیرکل زندانهای استان مازندران در مراسم افتتاحیه واحد جدید التاسیس آموزش در زندان نوشهر، آموزش  مهارتهای اساسی زندگی هدفمند را منشاء تحول درونی و تغییر در نگرش مددجویان دانست.

 

علی اکبر غفاریان مدیرکل زندانهای استان مازندران در بازدید از زندان شهرستان نوشهر ضمن دیدار با مددجویان بندهای مختلف از نزدیک با تعدادی از مددجویان گفتگو و رهنمودهای لازم را نسبت به رفع مشکلات آنان ارائه نمود .

غفاریان در این بازدید واحد جدید التاسیس آموزشی زندان نوشهر را نیز افتتاح کرد و ابراز امیدواری نمود که این کلاسهای آموزشی منشاء خدمات و برکات بیشتری در جهت بهسازی وضعیت مددجویان و موجبات اصلاح آنان را برای بازگشت شرافتمندانه به جامعه فراهم سازد.

مدیرکل زندانهای مازندران آموزش را منشاء تحول و پرورش خواند و اظهارداشت، امروزه علاوه بر نگهداری زندانیان در زندانها، اصلاح و تربیت و هدایت آنان جهت بازگشت به جامعه با نگاه متفاوت مورد انتظار زندانهاست .

وی افزود، آموزش بنیادی و هدفمند یکی از راههای تکامل و تربیت است، ولیکن برای دستیابی به این امر مهم باید زیرساختهای خوبی در زندانها فراهم باشد به طوری که فضای آموزشی را به مددجویان القاء کند .

غفاریان تصریح کرد، در بعضی از زندانها استان فضای آموزشی برای ایجاد انگیزه و تحول فکری و ارتقاء آگاهیهای آنان فراهم است ولیکن در بعضی از زندانها به علت فضای کم و قدمت طولانی ساخت زندان و عدم برخورداری از کلاسهای آموزشی متعدد، کار آموزش را سخت کرده است .

وی افزود، در زندانهایی که فضای آموزشی مهیا است، آموزشها باید هدفمند شوند تا اهداف سازمان زندانهای کشور و قوه قضاییه محقق گردد و در این راه نیازمند حمایت همه جانبه سازمانهای متولی آموزش در سطح استان هستیم .

مدیرکل زندانهای استان مازندران با اعلام این اینکه گروه های هدف در زندانها اعم از پرسنل، سربازان وظیفه و مددجویان و خانواده های آنان در طول سال در انواع کلاسهای آموزشی با موضوعات فرهنگی و تربیتی ، هنری ، مهارتهای اساسی زندگی و قرآنی شرکت می کنند.

وی افزود، بیشترین افرادی که در زندانها نیاز به آموزش و هدایت دارند، اقشار آسیب دیده جامعه یا همان زندانیان و خانواده آنان هستند و این اداره کل اقدامات خوبی در این راستا انجام داده است وبرای پیشبرد اهداف آرمانی خود نیازمند حمایت مسئولین استانی است . /

بازدید مدیرکل زندانهای مازندران از زندان نوشهر

بازدید مدیرکل زندانهای مازندران از زندان نوشهر

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*