اخبار کوتاه

مشارکت نهاد کتابخانه های استان با اداره کل زندانهای استان یزد

در راستای مشارکت نهاد کتابخانه های استان یزد با اداره کل زندانهای استان یزد در ارتباط با برگزاری هفته ی کتاب جلسه ای با حضور  مدیران کل اداره زندانها و نهاد کتابخانه های عمومی استان یزد برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان یزد ؛ در این جلسه که به میزبانی نهاد کتابخانه های استان یزد و با حضور معاوت سلامت، اصلاح و تربیت و ریئس اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل همراه بود پیرامون برنامه های اجرایی در هفته کتاب بحث و گفتگو شد .

مدیر کل اداره زندانهای استان یزد با اشاره به انتخاب زندان مرکزی یزد به عنوان پایگاه کتاب کشور  در هفته ی کتاب و کتابخوانی از اجرای برنامه های متنوع در این هفته خبر داد .

رضا ذوالفعلی نژاد با اشاره بر سیاستهای سازمان در فعالیت های اصلاحی و تربیتی افزود  : هدف ما و همکاران در اداره کل زندانهای استان یزد احساس انگیزش و تشویق به کتاب خوانی برای مددجویان است زیرا کتاب نقش بسزایی در تغییر و اصلاح مددجویان دارد .

وی با تاکید بر تاثیرات خوب کتاب و کتابخوانی بر رفتار مددجویان گفت : هدف تمام کارکنان در اداره زندانها اصلاح و تربیت و بازگشت سعادتمندانه مددجویان به جامعه است که تحقق این اهداف با برنامه ریزی و بکارگیری برنامه های فرهنگی و آموزشی امکان پذیر است که اجرای طرح کتابخوانی در اندرزگاهای  مختلف زندان  یکی از مهمترین این برنامه هاست .

این مقام مسئول در ادامه از اجرای برنامه های مختلفی همچون : برپایی نمایشگاه کتاب ، ایجاد قفسه های کتاب در هر اتاق ، برگزاری شب شعر با حضور شاعران مطرح استانی ،اجرای طرح کتاب اثرگذار من ، اجرای نمایش نامه خوانی با موضوع کتاب ، برگزاری مسابقات کتابخوانی بین مددجویان و …. در هفته ی کتاب خبر داد .

در ادامه این نشست سرکار خانم دوست فاطمی ها مدیر کل نهاد کتابخانه های عمومی استان یزد ضمن تقدیر و تشکر از همکاری اداره کل زندانها در برنامه های مختلف با این نهاد به ویژه جشنواره کتابخوانی رضوی و ضمن تبریک به مناسبت انتخاب کتابخانه زندان مرکزی یزد به عنوان نخستین پایگاه کتاب کشور آمادگی این نهاد را برای برگزاری هرچه بهتر این برنامه با اداره کل زندانهای استان یزد اعلام کرد .

مدیر کل نهاد کتابخانه های استان یزد افزود : با توجه به برگزاری برنامه های مختلف در هفته ی کتاب و کتابخوانی در سطح استان باید این فرصت را مغتنم شمرد و یک روز از این هفته را  به مسائل کتابخانه های  زندان های استان یزد اختصاص داد.

وی در پایان  از همکاری  با کتابخانه ی زندان مرکزی و  اهداء کتاب و  بن های تخفیف خرید کتاب ویژه مددجویان خبر داد.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*