سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور
سروش
آپارات
ما ملت امام حسینیم
گزارش برنامه های اربعین در زندانهای خوزستان/طبخ11هزار پرس غذای نذری در زندانها
همزمان با اربعین حسینی، اقدامات و برنامه های متنوعی توسط ستاد اربعین اداره کل زندانهای خوزستان، در ستاد اداره کل و ندامتگاه های تابعه استان برگزار شد.از فعالیت گروه های جهادی و قرارگاه مردمی شهید لاجوردی تا آئین های سینه زنی و نوحه خوانی ، زیارت اربعین و نهایتا طبخ 11 هزار پرس غذای نذری توسط موکبهای شهرستانهای مختلف در زندانهای استان اربعینی متفاوت را در زندانهای استان رقم زد.
🔸 مراسم اربعین حسینی در زندان شهرستان ماهشهر
🔹 امین سبحانی سرپرست اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل زندانهای خوزستان در آستانه عاشورای حسینی و در جمع زندانیان سوگوار در محل حسینیه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی زندان؛ بر ضرورت تاثیر پذیری زندانیان از حماسه کربلا و الگوهای بی نظیر آن در تهذیب نفس و ندامت از جرم و بازگشت به راه فلاح و رستگاری تاکید کرد.
🔹 همزمان با اربعین حسینی مراسم روایت عشق با حضور حجت الاسلام سیاحی کارشناس و روحانی مبلغ مذهبی اعزامی از قم؛ در قالب شرح تصویری واقعه کربلا و آموزه های انسانساز آن برای زندانیان برگزار شد.
🔸 مراسم اربعین حسینی در زندان بهبهان
🔹 تمرکز واحد فرهنگی و تربیتی زندان بهبهان در اربعین حسینی بر پایه نمایش فیلم ها و آیین های مذهبی و کارشناسی مرتبط با حماسه کربلا و اربعین حسینی به صورت جداگانه جهت کارکنان و زندانیان بود
🔹 همزمان با اربعین حسینی مراسم نوحه خوانی و سینه زنی عزای سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و یاران باوفای حضرتش در آیین های جداگانه ویژه زندانیان و کارکنان کار و وظیفه در زندان بهبهان برگزار شد.
🔻مراسم اربعین حسینی «ع» در زندان شوشتر
🔹همزمان با فرارسیدن اربعین ابا عبداله الحسین «ع» جلسات روایت حماسه عاشورا و اربعین برای زندانیان در مجتمع فرهنگی زندان برگزار شد.
🔸 گفتنی است مراسم مرکزی سوگواری اربعین سید و سالار شهیدان که در محل سایت فرهنگی ندامتگاه و با حضور رییس زندان،جمعی از کارکنان و زندانیان انجام شد، از طریق واحد سیمای مداربسته زندان برای تمامی زندانیان در اندرزگاه های مختلف به صورت همزمان پخش گردید.
🔸 مراسم اربعین حسینی زندان رامهرمز
🔹 در آستانه اربعین حسینی، مراسم ویژه چهلمین روز شهادت سید و سالار شهیدان و یاران باوفای حضرتش در حماسه کربلا برگزار شد.
برپایی تکیه و موکب شهید لاجوردی در محوطه زندان، ختم دعای اربعین و همچنین نوحه خوانی و سینه زنی در شب اربعین از جمله برنامه‌های ویژه ویژه بوده است
🔸 مراسم اربعین حسینی در زندان آبادان
🔹 همزمان با اربعین حسینی، زندان آبادان به برگزاری آیین های ویژه فرهنگی و مذهبی در چهلمین روز شهادت سید و سالار شهیدان پرداخت.
🔹 صبحانه سرپرست اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل زندانهای خوزستان در جمع زندانیان اندرزگاه های مختلف ندامتگاه آبادان بر ضرورت فراگیری آموزه های انسان ساز و اخلاق محور حماسه کربلا توسط زندانیان به منظور تهذیب نفس و بازگشت سعادتمندانه به زندگی تاکید کرد
🔸 به همت گروه جهادی شهید لاجوردی و با همکاری اداره فرهنگی و تربیتی زندان آبادان، کلاس آموزشی تحت عنوان آزادی فرصت یا تهدید ویژه کارکنان این ندامتگاه تشکیل شد.
🔹 در اربعین حسینی اندرزگاه های مختلف زندان آبادان شاهد برنامه های متنوع فرهنگی مذهبی و عزاداری سید و سالار شهیدان بود، از این جمله برنامه روایت عشق توسط حجت الاسلام سیاحی راوی واقعه کربلا از طریق نمایش فیلم های مذهبی پیرامون اربعین و عاشورای حسینی بود
نوحه خوانی و سوگواری زندانیان در اربعین حسینی نیز از دیگر برنامه‌های زندان آبادان بود
علاوه برای اینکه به همت حوزه فرهنگی و تربیتی زندان، بخشهای مختلف اداری و اندرزگاه ندامتگاه در اربعین حسینی سیاه پوش شد.
🔻مراسم وعظ و سخنرانی اربعین حسینی «ع» در زندان مرکزی اهواز
🔹همزمان با فرارسیدن اربعین ابا عبداله الحسین «ع» جلسات روایت محرم و صفر، از عاشورا تا اربعین برای زندانیان در اندرزگاه های مختلف توسط حجت السلام خنیفری تبیین گردید.
🔸 گفتنی است مراسم مرکزی سوگواری اربعین سید و سالار شهیدان که در محل سالن آمفی تئاتر ندامتگاه مرکزی برگزار شد از طریق واحد سیمای مداربسته زندان برای تمامی زندانیان در اندرزگاه های مختلف به صورت همزمان پخش گردید.
🔻مراسم وعظ و سخنرانی اربعین حسینی «ع» در زندان دزفول
🔹همزمان با فرارسیدن اربعین ابا عبداله الحسین «ع» جلسات تبیین شان واقعه کربلا و وقایع عاشورا تا اربعین برای زندانیان در اندرزگاه های مختلف توسط حجه السلام خنیفری تبیین گردید.
🔸مراسم اربعین حسینی در زندان سپیدار اهواز همزمان با فرا رسیدن اربعین حسینی و 40 مین روز شهادت سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام؛ مراسم معنوی زیارت اربعین در زندان سپیدار اهواز برگزار شد
🔹در این مراکز مراسم که در برنامه هایی جداگانه برای اندرزگاه های مختلف اما در محل نمایشگاه راه عشق راه تربیت که به مناسبت هفته دفاع مقدس تا سالروز وفات پیامبر اعظم در محل سالن فرهنگی زندان دایر گردیده است؛ حجت الاسلام صادقی و نیسی در خصوص فلسفه کربلا و حماسه عاشورا جهت زندانیان به ایراد سخن پرداختند
🔹قرائت دعای پرفیض زیارت عاشورا و همچنین دعای کمیل از جمله دیگر برنامه های این آیین این بود
🔸 مراسم اربعین حسینی در کانون اصلاح و تربیت اهواز زندان
🔹 به همت اداره فرهنگی و تربیتی کانون اصلاح و تربیت اهواز و در آستانه اربعین حسینی، مراسم ویژه چهلمین روز شهادت سید و سالار شهیدان و یاران باوفای حضرتش در حماسه کربلا برگزار شد.
🔹 برنامه روایت خوانی تصویری واقعه کربلا، نمایش فیلم های مذهبی مناسب این واقعه بزرگ جهان تشیع، سخنرانی حجت‌الاسلام سیاحی کارشناس و روحانی اعزامی از ستاد عتبات عالیات قم، مراسم سینه زنی و نوحه سرایی در اربعین حسینی و همچنین تبیین ارزش های عاشورایی در اصلاح و تربیت مهرجویان توسط قنواتی رئیس اداره فرهنگی کانون اصلاح و تربیت از جمله برنامه‌های کانون در اربعین بوده است
 طبخ 11  هزار پرس  طبخ  غذای نذری
 
 
 
 
 
مراسم اربعین در ستاد اداره کل زندانهای خوزستان
 
تاریخ:
1399/07/19
تعداد بازدید:
86
منبع:
روابط عمومی زندانهای استان خوزستان
واژگان کلیدی
RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور است.
Powered by DorsaPortal