سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور
سروش
آپارات
روز دوم سفر رئیس سازمان زندانهای کشور به خوزستان
حاج محمدی در ماهشهر:از قرآن برای آرامش نفس و تغییر رفتار کمک بخواهید
پیش از ظهر جمعه 10 مرداد، رئیس سازمان زندان های کشور در دومین روز از سفر به خوزستان، بهمراه هیأتی از مسئولین ارشد سازمان ، در زندان ماهشهر حضور یافت و از بخش‌های مختلف آن بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان زندانهای کشور، در این بازدید که علی نظری سرپرست اداره کل زندانهای خوزستان نیز وی را همراهی می نمود؛ محمد مهدی حاج محمدی در تمامی اندرزگاه ها حضور یافت و طی چهار ساعت از نزدیک با زندانیان به گفتگو نشست؛ سخنان و مسائل مشکلات آنان را استعماع نمود و برای رفع موارد عنوان شده قول مساعدت و پیگیری لازم را داد.
عضو شورای عالی قضایی کشور همچنین با حضور در مجموعه فرهنگی زندان، از نزدیک برنامه های اصلاحی تربیتی و غنی سازی اوقات فراغت زندانیان را بررسی و در جریان اقدامات فرهنگی،آموزشی، مذهبی، حرفه آموزی و ... جاری در زندان قرار گرفت.
محمد مهدی حاج محمدی همچنین پس از شرکت در نماز جماعت زندان و در جمع زندانیان ،  قرآن را موجب آرامش  قلبی و روحی دانست و گفت: راه سعادتمندی همه در فراگیری قرآن ،عمل و تمسک به آن است .
وی با اشاره به مناسبت روز(عید قربان) به تشریح اجمالی این عید فرخنده پرداخت و با بیان آیاتی از کلام ا... مجید، تدبر در آیات قرآن را موجب تحول در فکر و رفتار توصیف کرد و گفت: برای اینکه به جامعه باز گردید باید تغییر را در خود شروع کنید ، زندان بهر حال فرصتی است اجباری برای تهذیب نفس، لذا در مدت تحمل حبس تلاش کیند با مطالعه کتب مفید و افزایش معنویت در خودتان، تغییر را در خود موجب شوید تا بتوانید بازگشت سعادتمندانه ای به جامعه داشته باشید.
این مقام ارشد قضائی کشور ، همچنین در بازدید از بخش اشتغال و حرفه آموزی زندان، تاکید کرد که اشتغال زندانیان باید مولد باشد و زندانی از درآمد آن برخوردار شود و برای این منظور باید از ظرفیت انجمن حمایت زندانیان و دیگر نهادهای مرتبط جهت  بازار یابی و عرضه محصولات ساخت زندانی استفاده شود.
عضو شورای قضائی کشور بر ضرورت پاسخگوئی مسئولین و کارکنان زندان به درخواستهای زندانیان و رسیدگی به آنها نیز تاکید نمود و خاطر نشان ساخت: رسیدگی به درخواستهای زندانیان و حسن رفتار با زندانی یک وظیفه مهم در زندانبانیست.
گفتنی است در بازدید رئیس سازمان زندانهای کشور از بخش فرهنگی و اشتغال زندان ماهشهر ، مجموعا 16 نفر زندانی شاغل بخش تولیدات و صنایع دستی مورد تشویق حاج محمدی قرار گرفتند.
رئیس سازمان زندان های کشور در پایان سفر دو روزه خود به استان خوزستان، پس از بازدید از زندان ماهشهر به اهواز بازگشت و این شهر را به مقصد تهران ترک نمود.
 
تاریخ:
1399/05/10
تعداد بازدید:
126
منبع:
روابط عمومی زندانهای خوزستان
واژگان کلیدی
RatingTitle
:2 :2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور است.
Powered by DorsaPortal