سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور
سروش
آپارات
رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشوراظهار داشت:
بهره گیری شوراهای حل اختلاف از ظرفیت موسسات مردم نهاد برای توسعه فرهنگ صلح و سازش بر اساس دستورالعمل قوه قضاییه
به مناسبت هفته قوه قضاییه، رئیس سازمان زندان و اقدامات تامینی و تربیتی کشور به عنوان نماینده رییس قوه قضاییه با حضور در مجتمع شماره 5 شورای حل اختلاف تهران ضمن دیدار با کارکنان این مجموعه با تعدادی از مراجعان گفتگو نمود.

 

 
به مناسبت هفته قوه قضاییه، رئیس سازمان زندان و اقدامات تامینی و تربیتی کشور به عنوان نماینده رییس قوه قضاییه با حضور در مجتمع شماره 5 شورای حل اختلاف تهران ضمن دیدار با کارکنان این مجموعه با تعدادی از مراجعان گفتگو نمود.
رییس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی وتربیتی کشور در این بازدید گفت: فلسفه تشکیل شوراهای حل اختلاف، توسعه فرهنگ صلح و گذشت در جامعه بر مبنای فرهنگ غنی اسلامی و ظرفیت های قانونی است.

محمد مهدی حاج محمدی اظهار داشت: نباید به علت تراکم کار و یا مشکلات یا محدودیت ها و محرومیت های سازمانب خللی در خدمت رسانی به مردم به وجود آید به طوری که از فلسسفه تشکیل این شوراها دور شویم.

نماینده رییس قوه قضائیه افزود: شوراهای حل اختلاف ظرفیت گسترده ای برای کاهش پرونده های قضایی و کاهش جمعیت کیفری زندان ها دارند و می بایست با استفاده از تجربیات و پژوهش های علمی، ضمن شناسایی این ظرفیت ها، رویه های موجود را اصلاح و کارآمدی شوراها را افزایش دهیم.

وی ادامه داد: موفقیت شوراها در گرو این است که افراد مختلف جامعه در صورت مراجعه با طیب خاطر و اطمینان از رسیدگی سریع و قانونی وارد شوند و با رضایت قلبی از انجام کار به ویژه در برخورد و رفتار خوب و رعایت شدن حقوق شهروندی از آن خارج شوند.

عضو شورای عالی قضایی کشور استفاده از ظرفیت های نهادهای مردمی را برای شوراهای حل اختلاف مهم خواند و گفت: با توجه به دستور العمل صادر شده در این زمینه، شوراهای حل اختلاف برای توسعه فعالیت هایشان به ویژه در برقراری صلح و اصلاح ذات البین می توانند از مشارکت این نهادها علی الخصوص گروه های جهادی فرهنگی از جمله روحانیون بهره­مند شوند.

رییس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور افزود: تلاش شوراها برای حل مشکلات مردم و برقراری صلح بین طرفین نیز باید برمبنای عدالت و قانون باشد و اطلاع رسانی دقیق در خصوص فرآیند کار شوراها و نتایج آن باید به طور کامل به مردم ارائه شود.

شایان ذکر است در ابتدای این بازدید افراسیاب رئیس مجتمع شماره5 شورای حل اختلاف گزارشی از فعالیت های این مرکز و وضعیت پرونده های قضایی، نیروی انسانی و خدمات این مرکز ارائه نمود.

انتهای پیام/

 
تاریخ:
1399/04/04
تعداد بازدید:
493
منبع:
RatingTitle
:2 :1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور است.
Powered by DorsaPortal