سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور
سروش
رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور:
حفظ سلامت زندانیان در تمام ابعاد از اولویت های اصلی زندان های کشور است
رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی دردیدار با رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور توسعه همکاری های مشترک با هدف ارتقاء خدمات درمانی به زندانیان تأکید نمود.

در این دیدارکه درمحل سازمان زندان ها برگزار شد حاج محمدی با تشریح وضعیت زندان های کشور و ضرورت همکاری نهادهای مختلف برای رفع نیازهای زندانیان گفت : امروزدرزندان ها نیاز به یاری گروه های جهادی در همه زمینه ها از جمله حوزه بهداشت و درمان و پزشکان خیّر داریم .

رئیس سازمان زندان ها واقدامات تأمینی و تربیتی کشوراظهار داشت: حفظ سلامت زندانیان و تأمین بهداشت فردی و محیطی در زندان ها جدای از برنامه های اصلاحی و تربیتی نیست و تلاش می کنیم برای توسعه وارتقاء این بخش از خدمات سازمان زندان ها اقدامات لازم را به اجرا در آوریم.

وی افزود: یکی از بسترهای همکاری بین سازمان زندان ها و پزشکی قانونی برگزاری کارگاه های آموزشی برای پزشکان شاغل در زندان ها است تا با ارائه این آموزش ها ضمن کاهش هزینه های غیر ضروری اعزام زندانیان بتوان خدمات پزشکی را درکمترین زمان به زندانیان ارائه داد.

حاج محمدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کمبود پزشک در زندان های کشور گفت : بخش دیگر زمینه ­های همکاری تأمین کادر درمانی در زندان هاست و در این زمینه بسترهای لازم برای همکاران گروه های جهادی درمان و پزشکان خیّر در تمامی زندان های کشور فراهم است.

رئیس سازمان زندان ها درادامه گفت: بحمداله از گذشته زمینه های همکاری براساس درک متقابل و حسن همکاری وجود دارد و با یک برنامه ریزی براساس نیازهای روز و اهداف پیش رو قصد توسعه این فعالیت ها را داریم .

دکتر مسجدی آرانی نیز در این جلسه با اعلام آمادگی برای توسعه همکاری های متقابل گفت : با توجه به وجود تفاهم نامه همکاری فی ما بین سازمان زندان ها و پزشکی قانونی پیشنهاد می کنم برای سرعت بخشی به روند همکاری ها و پرهیز از تشریفات زاید، کارگروهی برای بازنگری در آن تفاهم نامه و انجام اصلاحات لازم تشکیل شود.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از اعلام آمادگی بسیج اساتید دانشگاه های پزشکی برای اقدامات جهادی درمانی در تمام زندان های کشور خبر داد.

در این جلسه که با حضور مدیران هر دو سازمان برگزارگردید درخصوص زمینه های مشترک همکاری و برنامه های پیش رو بحث و تبادل نظر گردید.

انتهای پیام

تاریخ:
1399/04/09
تعداد بازدید:
1288
منبع:
واژگان کلیدی
RatingTitle
:2 :7
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور است.
Powered by DorsaPortal