سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور
سروش
حاج محمدی:
تحول درونی و نهادینه سازی ارزش های اخلاقی و اجتماعی هدف غایی نظام زندانبانی اسلامی است
رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور با حضور سرزده در ندامتگاه قزلحصار، ضمن بازدید از این مرکز، با زندانیان و کارکنان دیدار و گفتگو نمود.

رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور در این بازدید گفت: برای تحقق آرمان های حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری در حوزه زندانبانی راه سختی را پیش رو داریم.


حاج محمدی اظهار داشت: هرچند مشکلات و موانع زیاد است اما آنچه باعث دلگرمی و امید به آینده است باور و اعتقاد قلبی کارکنان زندان ها برای حل مشکلات و تحقق تبدیل شدن زندان ها به "آموزشگاه نیکی ­ها"است.

وی تصریح کرد: اگر قرار است تحولی در حوزه زندانبانی صورت بگیرد باید فعالیت های ما به ویژه در حوزه فرهنگی و اشتغال عمق داشته باشد و با پرهیز از سطحی نگری و اقدامات سطحی تحول بنیادین را در نظام زندانبانی ایجاد کنیم.

عضو شورای عالی قضایی در ادامه گفت: به شرایط موجود و روزمرگی در امور زندان قناعت نکنید چرا که روزمرگی آفت کارهاست و باید با شتاب دادن به برنامه های اصلاحی و تربیتی ضمن دستگیری از زندانیان، برای بازگشت آنان به جامعه و زندگی شرافتمندانه تلاش مضاعف نمایید.

وی ایجاد تحول درونی در افراد را مهمترین محور برنامه های اصلاحی و تربیتی عنوان کرد و گفت: وقتی رفتارهای درست را در نهاد و شخصیت افراد نهادینه کنیم و یک تحول درونی در آنان ایجاد کنیم این کار یک امر پایدار و بازسازی صحیح شخصیت فرد خواهد بود.

وی تصریح کرد: ایجاد تحول درونی و نهادینه سازی ارزش های اخلاقی و اجتماعی هدف غایی نظام زندانبانی اسلامی است

حاج محمدی با اشاره به اهمیت موضوع اشتغال زندانیان نیز اظهار داشت: بر اساس اعلام مراجع بهداشتی و درمانی کشور در خصوص احتمال حضور طولانی مدت ویروس کرونا باید شیوه نامه جدید اشتغال در زندان ها تدوین و ضمن رعایت نکات بهداشتی، اشتغال در زندان ها را در اشکال مختلف توسعه دهیم.

رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور در دیدار با زندانیان نیز اظهار داشت: زندان فرصتی برای تفکر در اعمال گذشته و اتخاذ تصمیم برای بهبود وضعیت آینده است.

این مقام قضایی افزود: زندان یک فرصت برای بازگشت از مسیر اشتباه است و ما تلاش می کنیم این شرایط را برای شما فراهم کنیم تا شما بتوانید با یک تصمیم درست و یک انتخاب آگاهانه به زندگی سالم بازگردید.

وی ادامه داد: ما تلاش می کنیم در زندان ها برنامه های اصلاحی و تربیتی از جمله فعالیت های فرهنگی، اشتغال و حرفه آموزی و آموزش مهارت های اساسی را توسعه دهیم و شما نیز می توانید با استفاده از این فرصت مسیر درست زندگی را انتخاب نمایید.

حاج محمدی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: از همین امروز برای آینده خود تصمیم بگیرید و با رعایت نظم و احترام به قوانین و مقررات در فرآیند بازسازی شخصیت و آمادگی برای ورود به زندگی سالم مشارکت نمایید.

رئیس سازمان زندان ها گفت: مبنای اعطای امتیازات قانونی به زندانیان و بهره مندی از تاسیسات حقوقی حضور در فعالیت های اصلاحی و تربیتی از جمله اشتغال ، حرفه آموزی و کلاس های آموزشی و همچنین رعایت قوانین و مقررات زندان است.

حاج محمدی در این بازدید پس از گفتگو با تعدادی از زندانیان و استماع درخواست ها و مشکلات آنان، دستورات لازم را برای رسیدگی صادر نمود.

شایان ذکر است این بازدید بدون اعلام قبلی و به مدت 3 ساعت برگزار شد.

انتهای پیام/

 
تاریخ:
1399/04/09
تعداد بازدید:
1364
منبع:
واژگان کلیدی
RatingTitle
:3 :8
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور است.
Powered by DorsaPortal