سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور
سروش
رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور:
توسعه فعالیت های فرهنگی در زندان ها موجب ارتقا امنیت پایدار است
سردار رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ با حضور در محل سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور با حاج محمدی دیدار و گفتگو نمود.

در این دیدار حاج محمدی با اشاره به فلسفه وجود زندان ها در جوامع مختلف گفت:در نظام زندانبانی اسلامی، علاوه بر تامین امنیت و سلامت اجتماعی، بازپروری افراد و کمک به اصلاح شخصیت آنها برای بازگشت سالم به جامعه و اصلاح مسیر زندگی مدنظر می باشد.

وی با بیان اینکه امنیت در نظام اسلامی مفهومی فراتر از نگاه صرفاً پلیسی دارد گفت: امنیت در جامعه وقتی پایدار خواهد بود که بر اساس باورهای فرهنگی برگرفته از آموزه های دینی و کنترل های درونی افراد شکل بگیرد.

رئیس سازمان زندان ها افزود: زندان بخشی از جامعه است که علاوه بر کمک به توسعه امنیت پایدار، با نگاه انسانی و اخلاقی به زندانیان به عنوان افراد آسیب دیده و نیازمند دستگیری،به تامین سلامت اجتماعی نیز کمک می کند.

وی اظهار داشت: محور فعالیت های زندان ها، کمک به بازسازی شخصیت افراد و نهادینه سازی هنجارهای اجتماعی و اخلاقی با بهره گیری از شیوه های مختلف فرهنگی و آموزشی است.

حاج محمدی با بیان اینکه یگان حفاظت زندان های کشور با اقتدار کامل در خدمت تامین امنیت زندان ها است گفت: در یگان حفاظت نیز علاوه بر آمادگی نظامی، توجه ویژه به برنامه های فرهنگی و آموزشی سربازان و کادر انتظامی وجود دارد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در این دیدار گفت: نیروی انتظامی به عنوان حافظ امنیت مردم تلاش می­کند تا ضمن توسعه امنیت در جامعه با برهم زنندگان آن برخورد قاطع و قانونی نماید.

سردار رحیمی همچنین از آمادگی کامل پلیس پایتخت برای همکاری با یگان حفاظت زندان ها خبر داد.

انتهای پیام/

تاریخ:
1399/04/11
تعداد بازدید:
1035
منبع:
واژگان کلیدی
RatingTitle
:4 :2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور است.
Powered by DorsaPortal