سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور
سروش
حاج محمدی در دیدار با رئیس پلیس آگاهی ناجا:
همکاری و هم افزایی سازمان ها، کارآمدی و اثربخشی در پی دارد
حاج محمدی رئیس سازمان زندان ها در دیدار با سردار محسن حسن خانی رئیس پلیس آگاهی ناجا بر همکاری مشترک با هدف کاهش وقوع جرم در جامعه تاکید کرد.

در این دیدار که در محل سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور برگزار شد بر موضوعات مشترک از جمله ایجاد سامانه ی اطلاعات مجرمین تاکید شد.

رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور گفت: امروز هر کدام از ما در هر پست و مقامی برای تحقق اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران وظیفه و مسئولیتی داریم که باید آن را به نحو شایسته به انجام برسانیم.

وی تاکید کرد: بر اساس فرمایشات حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری«مدظله العالی» در زندان های کشور در کنار اجرای مجازات حبس با هدف تنبیه مجرم، بازپروری مددجویان یک اصل محوری بوده چرا که نظام زندانبانی اسلامی بر مبنای تنبه و ایجاد فرصت بازگشت سالم زندانی به جامعه پایه گذاری شده است.

حاج محمدی در ادامه افزود: دغدغه سازمان زندان ها و پلیس در مواجهه با مجرمان و معارضان با قانون یکی است و می توان در خصوص علل وقوع جرم، آسیب شناسی جرم، ایجاد بانک های اطلاعاتی مورد نیاز و پیشگیری از وقوع جرم همکاری های متقابل صورت پذیرد.

عضو شورای عالی قضایی کشور افزود: با استفاده از ظرفیت های قانونی و در حوزه های تربیتی، کنترل و کشف جرم، شناسایی و در نهایت دستگیری از مجرمان نیز بسترهای همکاری مناسبی وجود دارد.

وی با بیان اینکه توسعه همکاری نیازمند بررسی مسیر همکاری های قبلی می باشد عنوان داشت: ابتدا باید نتایج حاصله از همکاری ها و تفاهم نامه های قبلی را بررسی و آسیب شناسی کنیم و با بروزرسانی اهداف و برنامه ها این همکاری را کاربردی تر و عملیاتی نماییم.

رئیس سازمان زندان ها اظهار داشت: کارها را باید در جهت منافع نظام، حفظ ارزش ها و خدمت به مردم انجام دهیم تا این همکاری مشترک در نهایت به توسعه امنیت در جامعه وکاهش وقوع جرم بیانجامد.

در این دیدار سردار حسن خانی نیز با اشاره به همکاری های پلیس آگاهی با سازمان زندان ها گفت: برای مقابله با وقوع جرم و کنترل مجرمان شناسنامه دار نیاز به سامانه اطلاعاتی مناسب داریم.

رئیس پلیس آگاهی ناجا اظهار داشت: توسعه همکاری پلیس با سازمان زندان ها به ویژه در حوزه اطلاعاتی و مطالعاتی می تواند منشاء خیر و برکت برای جامعه و ایجاد امنیت و سلامت اجتماعی گردد.

انتهای پیام/

 
تاریخ:
1399/04/11
تعداد بازدید:
1125
منبع:
واژگان کلیدی
RatingTitle
:3 :6
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور است.
Powered by DorsaPortal