سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور
سروش
آپارات
آیت اله رئیسی: ندامتگاه شهرری جزء زندان های خوب کشور است
رئیس قوه قضائیه در بازدید از ندامتگاه شهرری و بررسی وضعیت نگهداری مددجویان گفت: ندامتگاه شهرری جزء زندان های خوب کشور است ولی انشاله جمعیت کیفری همه زندان ها به حداقل ممکن برسد.

صبح روز جمعه 25 بهمن ماه و در آستانه سالروز ولادت حضرت زهرا (س) و روز زن، رئیس دستگاه قضا با حضور در ندامتگاه شهرری، ابتدا از کارگاه‌های بنیاد تعاون و نیز اداره اشتغال و حرفه آموزی ندامتگاه شهرری بازدید کرده، با مددجویان به گفتگو پرداخت و در جریان مشکلات آنان قرار گرفت.

آیت اله رئیسی در جریان این بازدید که اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه، دکتر جهانگیر رئیس سازمان زندانها و اقدامات تامینی تربیتی کشور، حیات الغیب مدیرکل زندانهای استان تهران و جمعی از قضات و دادیاران حضور داشتند، دستور داد حداکثر تا قبل از پایان سال جاری، ضمن پالایش زندانیان، وضعیت بلاتکلیف‌ها، متقاضیان آزادی مشروط و همچنین اعطای مرخصی پایان حبس مشخص شود.

ایت الله رییسی همچنین دستور داد هیات قضایی همراهش در محل ندامتگاه به بررسی وضعیت زندانیان و مستحقان تخفیف و عفو بپردازند و گزارش آن را هم به فوریت به حوزه ریاست قوه قضائیه اعلام کنند.

رییس دستگاه قضا همچنین در جمع قضات حاضر در زندان دستور داد با عمل به قانون، از سختگیری‌های بلا وجه در مورد اعطای مرخصی و همچنین پذیرش وثایق خودداری شود.

آیت الله رییسی همچنین بازاجتماعی و اصلاح کردن زندانیان را وظیفه اصلی زندان دانست و بر قرار گرفتن زندان‌ها در این مسیر و نیز تلاش بیشتر شوراهای حل اختلاف و مددکاران تاکید کرده، ادامه داد: ندامتگاه شهرری جزء زندان های خوب کشور است ولی انشاله جمعیت کیفری همه زندان ها به حداقل ممکن برسد و زندان فقط مختص افرادی باشد که سابق دار بوده، امنیت جامعه را مختل می کنند.

وی در رابطه با مددجویانی که نسبت به بلاتکلیف بودن پرونده خود گلایه‌هایی را مطرح کرده بودند، نکاتی را به مسئولان ذیربط قضایی همراهش متذکر شد.

در ادامه این بازدید آیت الله رییسی با حضور در سالن‌های زندان و طی صحبت با مددجویان و بررسی تقاضا‌های مشکلات مددجویان که اغلب در رابطه با آزادی مشروط، اعسار، عدم رضایت شکات در پرونده‌های مالی بود ضمن پاسخ به تک تک سئوالات و درخواست‌های مددجویان، دستوراتی را به مقامات قضایی داد.

وی همچنین در رابطه با دو مددجو که اهل ایلام بودند و تقاضای حضور در زندان شهر خود برای سپری کردن دوران محکومیت را داشتند، دستور داد که شرایط انتقال این دو زندانی و همه افراد مشابه که چنین شرایطی را دارند، فراهم گردد.

آیت الله رییسی در ادامه ضمن حضور در بند مادران زندانی به رسیدگی به پرونده‌های آنان پرداخته، وضعیت، شرایط زندان و نحوه تامین مایحتاج کودکان این مادران زندانی را از مددکار مربوطه جویا شد و نسبت به رسیدگی‌های ویژه بهداشتی و درمانی به مادران و فرزندان آنان که زیر دو سال هستند، تاکید کرد.

همچنین در این بازدید، رئیس دستگاه قضا با کارکنان ندامتگاه نیز گفتگو نمود و آنان به طور مستقیم توانستند مشکلات خود را در خصوص خدمت ارائه نمایند.

شایان ذکر است طی روز‌های گذشته نیز در راستای برنامه‌های تحولی ریاست قوه قضائیه و سیاست‌های کاهش جمعیت کیفری و در اجرای دستورالعمل ساماندهی امور زندانیان و کاهش جمعیت کیفری تعداد 60 نفر از زندانیانِ زن ندامتگاه تهران با اعطای مرخصی پایان حبس (زنانی که باقیمانده حبس آن‌ها کمتر از 4 ماه است) آزاد شدند. همچنین حسب دستور ریاست قوه قضائیه اسامی تعدادی از زنان که واجد شرایط عفو بودند در کمیسیون عفو و بخشودگی قرار گرفت همزمان تعداد 50 نفر از زنان زندانی نیز به همین مناسبت به مرخصی چند روزه اعزام شدند.

تاریخ:
1398/12/06
تعداد بازدید:
474
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور است.
Powered by DorsaPortal