سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور
سروش
آپارات
دیدار رئیس سازمان زندان ها با تمامی زندانیان ندامتگاه شهرری/ به زودی اقامتگاه موقت متهمان در تمام استان ها راه اندازی می شود
دیدار رئیس سازمان زندان ها با تمامی زندانیان ندامتگاه شهرری/ به زودی اقامتگاه موقت متهمان در تمام استان ها راه اندازی می شود

صبح روز سه شنبه، رئیس سازمان زندانها به همراه هیاتی متشکل از قضات ناظر زندان، مدیران ارشد حوزه های قضایی، بازرسی، امور اداری، روابط عمومی و بهداشت و درمان وارد ندامتگاه شهرری شد تا به درخواست ها و مشکلات در دو بخش کارکنان و زندانیان زن استان رسیدگی نماید.

در ابتدای این دیدار، دکتر جهانگیر با اشاره به لزوم رسیدگی ویژه به وضعیت زنان زندانی و ارتقای فعالیت های بهداشتی، درمانی و مددکاری برای زنان که از نظر اجتماعی آسیب پذیرتر از مردان هستند، اظهار داشت: با توجه به تاکیدات ریاست محترم قوه قضائیه مبنی بر کاهش جمعیت کیفری، لازم است تا اواسط اسفندماه زمینه آزادی تمام زندانیان زن نیازمند جرایم غیرعمد و واجد شرایط با دریافت کمک از ستاد دیه و همچنین جرایم عمدی که سابقه دار نبوده و صرفا به دلیل ردمال در زندان به سر می برند با مساعدت شوراهای حل اختلاف، پیگیری مددکاران و کمک نیکوکاران و خیرین فراهم گردد.

رئیس سازمان زندان ها ادامه داد: در این زمینه ستاد دیه نیز آمادگی کمک به زنان نیازمند جرایم غیرعمد بدون رعایت سقف ارائه تسهیلات و خارج از نوبت را دارد و زمینه آزادی تمام افراد واجد شرایط به صورت فوق العاده تا قبل از پایان سال آزاد خواهند شد.

وی افزود: با توجه به آثار سوء اقتصادی، اجتماعی و خانوادگی و بر اساس تاکیدات و موافقت ریاست قوه قضاییه به زودی در مراکز تمام استان های کشور اقامتگاه جهت نگهداری متهمانی که ناتوان از تودیع وثیقه و یا کفالت بوده اما طی مهلتی دو هفته ای می توانند ای در این محل اقامت داشته باشند و سابقه زندان برای آنان درج نمی گردد.

این مقام ارشد قضایی توضیح داد: این اقامتگاه به صورت مهمانسرا و دارای امکانات مناسب خواهد بود که اولین اقامتگاه در کرمان به صورت پایلوت ایجاد شده و طی یک ماه فعالیت، از ورود صد نفر متهم به زندان جلوگیری شده و دومین مرکز جهت متهمان زن استان تهران ایجاد خواهد شد.

جهانگیر همچنین گفت: خوشبختانه خانم ها نسبت به آقایان کمتر مرتکب جرم می شوند و در اکثر موارد به دلیل داشتن حس ترحم، عمدتا دچار فریب یا اغفال از ناحیه بستگان یا دوستان شده اند، از سوی دیگر اغلب زندانیان زن خانه دار و فاقد درآمد ماهیانه و مشخص هستند، به همین دلیل بیشتر نیاز به مساعدت های قضایی و توجه در برنامه های اصلاحی و تربیتی، به ویژه بهداشتی و رفاهی دارند.

وی ادامه داد: ورود به زندان حتی برای یک روز هم آسیب زاست ودر خصوص زندانیان زن این آسیب بیشتر است.

وی خطاب به مدیران زندان ها نیز گفت:در راستای کمک به بهداشت و درمان زندانیان طرح پزشکان خیر را در زندان ها عملیاتی کنید.

رئیس سازمان زندان ها در پایان افزود: از این فرصت پیش آمده برای خدمت استفاده کنید اگر امروز به وضعیت زندانیان و خانواده های آنان رسیدگی نشود فردا آثار سوء آن متوجه جامعه خواهد بود.

در ادامه رییس سازمان زندان ها و هیات همراه با حضور در اندرزگاه زندان با تمامی زندانیان به صورت چهره به چهره دیدار و مشکلات و مسائل آنان را بررسی نمودند./

انتهای پیام./

تاریخ:
1398/12/06
تعداد بازدید:
511
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور است.
Powered by DorsaPortal