سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور
سروش
نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی : نگاه دستگاه قضا زندان زدایی است
دکتر پاکمهر نماینده منتخب مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی به اتفاق هیئت همراه با گرجی مدیر کل زندان های خراسان شمالی دیدار نمود .
در این دیدار که در دفتر مدیر کل زندان های خراسان شمالی صورت گرفت ، گرجی با ارائه گزارشی از وضعیت زندان های استان خاطر نشان ساخت : تعامل خوبی در بین نهاد ها و دستگاه های اجرایی استان وجود دارد و این تعامل در پیشرفت استان تاثیر خوبی دارد .
 
مدیرکل زندان های خراسان شمالی با اشاره به برخی از کمبود ها و مشکلات زندان های استان به طرح فاضلاب زندان بجنورد اشاره نمود و خواستار کمک و حمایت مسئولین و دستگاههای اجرایی در اتصال فاضلاب زندان به فاضلاب شهری شد . پاکمهر نماینده منتخب مردم 5 شهر استان خراسان‌شمالی در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار کار زندانبانی را کاری با ارزش و پر استرس دانست وبا بیان اینکه نگاه دستگاه قضا زندان زدایی است ، خاطر نشان ساخت : زندان آخرین محیطی است که فرد برای اجرای حکم از سوی مقامات قضایی به آنجا معرفی و قاضی در مرحله آخر تصمیم به حبس افراد می گیرد .
 
 منتخب مردم بجنورد در مجلس تصریح کرد : آسیب های اجتماعی در میزان ورود و خروج زندان ها اثر گذار است و با افزایش آسیب ها در اجتماع جمعیت کیفری زندان ها نیز افزایش می یابد . پاکمهر در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به اجرایی نشدن قانون تسری در سازمان زندان ها افزود : با توجه به سختی کار زندانبانان و تغییرات رفتاری و آسیب های اجتماعی وارده به مجموعه کارکنان زندان ها حتی با اجرای این قانون نیز جبران نخواهد شد و ما نمایندگان در کمسیون اجتماعی مجلس این موضوع را پیگیری و خواستار اجرای آن خواهیم بود .
 
نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی در این نشست با بهره گیری از آیه شریفه «وَ مَنْ أَحْیَاهَا فَکَأَنَّمَا أَحْیَا النَّاسَ جَمِیعًا ...» و هـر کـس نفسی را زنـده کـنـد گویا همه مردم را زنده کرده است ، نجات انسان های گرفتار در بند را با اجرای برنامه های اصلاحی و تربیتی و ایجاد اشتغال برای آنان را خواستار شد . وی در خاتمه این دیدار به اشتغال زندانیان و خانواده های آنان نیز اشاره داشت و بهره گیری از کار آفرینان ، با اجرای طرح های ایده آل در راستای اشتغال پایدار زندانیان را مورد تاکید قرار داد . پایان خبر / م       
 
 
 
 
تاریخ:
1399/07/21
تعداد بازدید:
164
منبع:
واژگان کلیدی
RatingTitle
:5 :1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور است.
Powered by DorsaPortal