سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور
سروش
طرح غربالگری:
آزادی 14 زندانی با حضور رئیس کل دادگستری ایلام و غربالگری 311 پرونده قضایی
به گزارش روابط عمومی زندان های استان ایلام- پیرو دستور ریاست محترم قوه قضائیه، غربالگری پرونده های قضائیه تمام زندانیان با حضور رئیس کل دادگستری ایلام در حال انجام است.

غربالگری پرونده های قضایی زندانیان امروز در زندان مرکزی با حضور دکتر دهقانی رئیس کل دادگستری، داود نیا معاون قضایی رییس کل، علی رحمی معاون دادستان مرکز استان، رستمی قاضی ناظر زندان، احسانی مدیرکل زندان های استان، رئیس و مسئولین زندان مرکزی انجام شد که با دستور دکتر دهقانی، 14 زندانی از زندان آزاد شدند و تعداد 137 پرونده قضایی به منظور فراهم سازی زمینه آزادی و اعطای تسهیلات قضایی بررسی شد. این فرایند تا پایان هفته جاری در دیگر زندان های استان ادامه دارد و جمعاً 311 پرونده قضایی زندانیان غربالگری می شود.

 

دکتر دهقانی در ابتدا ضمن دیدار چهره به چهره با زندانیان به ایراد سخن پرداخت و خطاب به آنان بیان داشت: از زندان به عنوان فرصتی برای اصلاح و بازپروری بهره ببرید و با شرکت در برنامه های فرهنگی و تربیتی زمینه بازگشت سالم خود به جامعه را فراهم نمایید. 

ایشان با اشاره به اهمیت سلامت زندانیان و تأکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح زندان، تصریح کردند: وضعیت بهداشتی زندان مطلوب ارزیابی شد و انتظار می رود با تداوم این روند، به سلامتی زندانیان و درمان آنان بیش از پیش توجه شود.

دکتر دهقانی عنوان نمود: در راستای اجرای دستورات و تأکیدات ریاست محترم قوه قضائیه مبنی بر غربالگری پرونده های قضایی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری، تعداد 137 پرونده قضایی در زندان مرکزی و بازداشتگاه به منظور استفاده از تسهیلات قضایی و ظرفیت های قانونی بررسی شد و زمینه آزادی 14 زندانی فراهم گردید. ایشان اذعان داشتند: فرایند غربالگری پرونده های قضایی تا پایان هفته جاری در دیگر زندان های استان ادامه دارد و نتایج آن طی روز های آتی اعلام می گردد.

 

رئیس کل دادگستری استان ایلام در ادامه خاطر نشان کرد: با هدف پیشگیری از انتشار ویروس کرونا، تسهیل در فرایند کار، کاهش هزینه ها و ارتقاء سطح امنیت در اعزام و بدرقه زندانیان، زیر ساخت های دادرسی الکترونیکی در کلیه شعب دادسرا

و زندان های استان فراهم گردیده است و ضمن جلوگیری از اعزام و بدرقه زندانیان به مرجع قضایی رسیدگی کننده، فرایند دادرسی به صورت الکترونیکی (ارتباط تصویری متهمین و محکومین با قاضی) انجام می پذیرد.

دکتر دهقانی در خصوص زندانیانی که سال های متمادی را در زندان به سر می برند نیز دستور رسیدگی و پیگیری داد و گفت: شوراهای حل اختلاف و هیأت های صلح و سازش با همتی مضاعف در راستای جلب رضایت شکات و حل و فصل پرونده های قضایی، تلاشی روز افزون داشته باشند.

تاریخ:
1399/07/27
تعداد بازدید:
224
منبع:
روابط عمومی
واژگان کلیدی
RatingTitle
:2 :1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور است.
Powered by DorsaPortal