سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور
سروش
گزارشی از عملکرد ستاد اربعین در زندان های کشور/ آزادی 608 زندانی با کمک خیرین
معاون سلامت، اصلاح و تربیت سازمان زندان ها گزارشی از عملکرد این سازمان در خصوص تشکیل ستادهای اربعین و گرامیداشت ایام حزن و اندوه اربعین حضرت امام حسین(ع) و آزادی 608 زندانی با کمک خیرین ارائه نمود.

وی گفت: با توجه به لغو سفرهای زائرین عتبات عالیات در اربعین حسینی به دلیل شیوع ویروس کرونا، این سازمان از ابتدای ماه صفر، اقدام به برنامه ریزی  جهت برگزاری باشکوه مراسم اربعین اباعبدالله الحسین در زندان های کشور با رعایت شیوه نامه های بهداشتی نمود.
سید عباس جوهری افزود: اعزام روحانیون داوطلب و جهادی، راویان و مادحین، تهیه و توزیع غذاهای نذری، تهیه و توزیع زیارت نامه های اربعین، لوازم و ابزارهای تبلیغی مورد نیاز، انتشار اخبار در موکب مجازی ویژه سازمان زندان ها به نام" حر"، جمع آوری کمک های مومنانه و هزینه سفرهای عتبات عالیات خیرین جهت آزادسازی زندانیان از مهم ترین اقداماتی بود که بر اساس تفاهم نامه با کمیته فرهنگی و آموزش ستاد اربعین وزارت کشور در این سازمان انجام شد.
معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های کشور گفت: با فعالیت این ستاد مبلغی بالغ بر 36میلیارد ریال از طریق کمک های خیرین و مومنین جمع آوری گردید که با این کمک ها تعداد 608 زندانی آزاد و به آغوش خانواده بازگشتند.
جوهری، تشکیل 192 ستاد در زندان های کشور، همکاری 2642 نیروی داوطلب جهادی، حضور هیات های عزاداری در زندان ها و قرائت روزانه زیارت عاشورا را با حضور روحانیون و مداحان اهل بیت از دیگر برنامه های این ستاد عنوان نمود.
وی در پایان اظهار داشت: به لطف الهی توانستیم برگزاری 687 مراسم، توزیع 87431 غذای نذری، راه اندازی 242موکب، برگزاری 141 مسابقه برای فرزندان کارکنان با موضوع اربعین، برگزاری طرح تلاوت قرآن کریم با مشارکت 72343 زندانی را در این ایام اجرا نماییم.
انتهای پیام
تاریخ:
1399/08/10
تعداد بازدید:
412
منبع:
واژگان کلیدی
RatingTitle
:4 :3
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور است.
Powered by DorsaPortal