سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور
سروش
رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور:
زمینه حضور و مشارکت مردم در انجمن های حمایت از زندانیان را فراهم نمایید/نقش انجمن حمایت در مراقبت از خانواده زندانی به عنوان عائله تحت تکفل نظام کم نظیر است
محمد مهدی حاج محمدی در جلسه انجمن حمایت زندانیان مرکز اظهار داشت: زندانیان بخشی از عائله تحت تکلف نظام هستند و همین موضوع مسئولیت ما را بویژه در رسیدگی به خانواده زندانیان سنگین تر می نماید.

رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری«مدظله العالی» و نوع نگرش ایشان نسبت به زندان و زندانی گفت: طبق فرمایش صریح ایشان نباید طوری عمل کنیم که خدای ناکرده زندانی و خانواده او به واسطه عملکرد ما در زندان فاسد و بیچاره شود.

وی اظهار داشت: اگر بخواهیم در فرآیند اصلاح و تربیت که ماموریت اصلی ما در امر زندانبانی است موفق باشیم می بایست بخشی از دغدغه های زندانی را که مربوط به خانواده اوست رفع نماییم و البته بخش عمده آن به عهده انجمن حمایت است.

رئیس سازمان زندان ها با بیان اینکه مراقبت از خانواده زندانی بخشی از فرآیند اصلاح و تربیت است ادامه داد: زندانی تا وقتی دغدغه خانواده و همسر و فرزند دارند نمی توان انتظار داشت آموزش های فرهنگی و مهارت آموزی در زندان ها تاثیر کامل روی او داشته باشد چرا که فکر و ذهن او درگیر خانواده است.

وی با تاکید بر نقش انجمن حمایت در رفع این دغدغه ها گفت: کار زندان زدن پابند است اما کار انجمن های حمایت پای بند کردن زندانی به وسیله محبت است.

حاج محمدی خاطر نشان کرد: اگر ما بتوانیم در رسیدگی به امور خانواده زندانیان تمرکز بهتری داشته باشیم، می توانیم در اجرای ماموریت هایمان نیز موفق باشیم.

رئیس سازمان زندان ها با تاکید بر پرهیز از امور سطحی و سطحی نگری گفت: همه فعالیت ها چه در زندان ها و چه در انجمن های حمایت از قبیل فعالیت های فرهنگی، اشتغال و... باید عمق داشته باشد تا شاهد تاثیرات بلند مدت آن در جامعه باشیم.

عضو شورای عالی قضایی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: گاهی یک اقدام و رسیدگی فوری و کمک حداقلی ما به خانواده زندانی از یک اتفاق ناگوار پیشگیری می کند.

وی تصریح کرد: مبادا تعلل ما در انجام وظایف موجب تحمیل آسیب به خانواده زندانی شود.

رئیس سازمان زندان ها در پایان افزود: از ابتدای انقلاب حضور مردم در همه صحنه ها موجب گره گشایی بوده است بنابراین در انجمن حمایت از زندانیان نیز باید به سمتی برویم که زمینه مشارکت بیشتر مردم و حضور گروه های جهادی بیشتر شود.

شایان ذکر است در ابتدای این جلسه جبار باقری مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان مرکز گزارشی از عملکرد این انجمن ارائه نمود.

انتهای پیام.

تاریخ:
1399/05/11
تعداد بازدید:
1060
منبع:
واژگان کلیدی
RatingTitle
:3 :7
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور است.
Powered by DorsaPortal