سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور
سروش
نشست بررسی راههای همکاری مشترک سازمان زندان ها با شورای توسعه فرهنگ قرَآنی شورای انقلاب فرهنگی برگزار شد
سرپرست دفتر امور فرهنگی و تربیتی در دیدار با دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی، با اشاره به فعالیت های قرآنی انجام شده در زندان های کشور خواستار همکاری آن مجموعه و عضویت در شورای عالی امور قرآنی سازمان زندان ها شد.

سرپرست دفتر امور فرهنگی و تربیتی در این جلسه افزود : زندانیان ، سربازان وظیفه و کارمندان مخاطبین ما در سازمان می باشند خصوصاً زندانیان که فرصت خوبی را جهت انس با قرآن در زندانها دارند و شاید این فرصت دیگر برای آنها میسر نگردد .

حجت السلام تهامی در ادامه تصریح کرد: در گذشته زندانیانی با جرائم سنگین در زندان بودند که تحت تأثیر آموزش قرآن متحول شدند ما باید این فرصت ها را مغتنم بشماریم .

حجت الاسلام والمسلمین محمدی دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی نیز با اشاره به روایت الدنیا سجن المؤمن و جنة الکافر فرمودند : زندان یک فرصت مناسبی است که زندانیان سطح ایمان خود را بالا ببرند و ما باید این هنر را داشته باشیم که از این ظرفیت برای ارتقاء معرفت قرآنی ، ایمان قرآنی و رفتار قرآنی آنها استفاده نمائیم .

وی افزود : آموزش جزء 30 قرآن ، حکمتهای نهج البلاغه و صحیفه سجادیه از موضوعاتی است که می تواند تأثیرات زیادی بر روی زندانیان داشته باشد .

در این جلسه مقرر شد طرحی از سوی شورای توسعه فرهنگ قرآنی جهت ارتقاء امور قرآنی زندان ها تدوین گردد .

تاریخ:
1399/08/14
تعداد بازدید:
285
منبع:
واژگان کلیدی
RatingTitle
:2 :1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور است.
Powered by DorsaPortal