سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور
سروش
رئیس سازمان زندان ها:
71درصد زندانیان را افراد کم سواد تشکیل می دهند/ سوادآموزی و مهارت آموزی زندانیان از ارکان فعالیت های اصلاحی و تربیتی است
تفاهم نامه همکاری سازمان نهضت سوادآموزی و سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی به منظور ریشه کنی بی¬سوادی در زندان ها، ارتقای سطح سواد و افزایش قابلیت گروه‌های هدف منعقد گردید.

رئیس سازمان زندان ها در مراسم انعقاد این تفاهم نامه گفت: آموزش زندانیان یکی از محورهای اصلی فرآیند اصلاح و تربیت است که بطور جدی در زندان های کشور دنبال می شود.

حاج محمدی با اشاره با بیان رهبرمعظم انقلاب در خصوص تبدیل زندان به آموزشگاه نیکی ها اظهار داشت: ما زندان را فرصتی می دانیم برای افرادی که تا پیش از این از آموزش و یادگیری مفاهیم اصلی زندگی امتناع می کردند، بنابراین زندان محیطی است برای ایفای ماموریت توسعه و تعمیق سواد برای سازمان نهضت سوادآموزی که می توانیم با همکاری مشترک این اقدام را به سرانجام برسانیم.

 

رئیس سازمان زندان ها با بیان اینکه بین میزان سواد و وقوع جرم رابطه معناداری وجود دارد گفت: 71درصد زندانیان کشور را افرادی با میزان تحصیلات زیردیپلم تشکیل می دهند که از این میان حدود 3.5درصد آنها بیسواد هستند از این رو برای از بین بردن بی سوادی و تعمیق سواد، نیازمند مشارکت نهادهای ذیربط از جمله نهضت سوادآموزی هستیم.

وی افزود: شوق به آموزش در اغلب زندانیان وجود دارد و مثال های مختلفی داریم از زندانیانی که در همین زندان تحصیل علم را از ابتدایی شروع و تا مدارج عالی دانشگاهی ادامه داده اند.

عضو شورای عالی قوه قضائیه در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: آموزش بخشی از کار فرهنگی عمیق است و باید به دنبال آن باشیم که زندانی خوب بفهمد، خوب تشخیص دهد و خوب تصمیم بگیرد.

 

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی نیز در این جلسه اظهار داشت: در 4 دهه فعالیت نهضت سوادآموزی موفقیت های بزرگی کسب کردیم به طوری که نرخ 52درصد بیسوادی در قبل از انقلاب را به کمتر از 4درصد رسانده ایم.

شاپور محمدزاده با اشاره به همکاری خوب سازمان زندان ها با نهضت سوادآموزی گفت: زندان های کشور در کسب موفقیت های ما سهم بسزایی دارند چرا که بهترین تعامل و همکاری را در خصوص معرفی افراد بیسواد و فراهم نمودن زمینه آموزش آنان با ما دارند.

معاون وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: به طور صددرصد آمادگی همکاری با سازمان زندان ها برای رسیدن به پایین ترین نرخ بیسوادی را داریم.

شایان ذکر است در این مراسم از کتاب هایی تالیف شده برای آموزش زندانیان رونمایی شد.

بر اساس تفاهم نامه منعقد شده، سازمان زندان ها و سازمان نهضت سواد آموزی برای کاهش بی سوادی، توسعه وتعمیق سواد وتوانمند سازی زندانیان همکاری های مشترکی را شروع خواهند کرد.

انتهای پیام

 
تاریخ:
1399/09/26
تعداد بازدید:
755
منبع:
واژگان کلیدی
RatingTitle
:3 :7
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور است.
Powered by DorsaPortal