سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور
سروش
معاون اول قوه قضائیه:
باید به خانواده زندانی توجه داشته باشیم/تاکید بر استفاده از مجازات جایگزین حبس و تاسیسات حقوقی به منظور کاهش جمعیت کیفری
حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای با تاکید بر توجه به زندانی و خانواده زندانیان، گفت: ما باید به خانواده زندانی توجه داشته باشیم؛ مخصوصا خانواده‌هایی که بی بضاعت هستند.
مراسم تکریم و معارفه اعضای قدیم و جدید هیات مدیره بنیاد تعاون زندانیان با حضور حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضاییه برگزار شد.
در ابتدای این جلسه، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای ضمن تشکر از هیات مدیره سابق بنیاد تعاون زندانیان گفت: هیات مدیره جدید باید این احساس مسئولیت را برای اینکه بتوانند خدمتی شایسته بکنند، پذیرا باشند.
وی ادامه داد: در نظام جمهوری اسلامی، باید کمترین میزان زندانی را داشته و بهترین زندانبان باشیم. اصل بر آن است که زندان برای زندانیان دانشگاه باشد که البته ما تا آن نقطه فاصله داریم.
معاون اول قوه قضاییه یکی از مسائل مهم در زندان را طبقه بندی دانست و افزود: اشتغال، حرفه آموزی، ارتقای سطح سواد زندانی و بهداشت از جمله مسائل مهم در زندان است که باید به آن توجه داشت.
 
حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای با تاکید بر توجه به زندانی و خانواده زندانیان گفت: ما باید به خانواده زندانی توجه داشته باشیم؛ مخصوصا خانواده‌هایی که بی بضاعت هستند. البته گاهی هم ممکن است این خانواده‌ها از لحاظ مالی در سطح متوسط باشند؛ اما باید از لحاظ فکری و فرهنگی به آن‌ها کمک شود تا فرزندانشان رها نشده و ترک تحصیل نکنند، باید تلاش کنیم که این خانواده سست نشده و از هم نپاشند.
حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای با تاکید بر ضرورت کاهش جمعیت کیفری، گفت: باید از ورود کسانی که به صورت موقت ضرورتی ندارد وارد زندان شوند، جلوگیری شود.
 
معاون اول قوه قضاییه افزود: با توجه به اینکه قانون اصلاح شده است، مجازات برخی افراد باید جایگزین حبس باشد. حتی اگر برخی حکم حبس هم داشتند، با استفاده از برخی تاسیسات حقوقی از جمله آزادی مشروط، تعلیق یا مرخصی از ادامه حبس آن‌ها جلوگیری شود.
وی بیان داشت: وظایف هیات مدیره بنیاد تعاون زندانیان بسیار سنگین است و اگرچه در گذشته جلسات منظمی داشتند، اما لازم است که این جلسات استمرار داشته باشد و وظیفه‌ای که بر عهده دارند با احساس مسئولیت و قدرت فکر ادامه یابد. 
گفتنی است غمخوار رییس هیات مدیره بنیاد تعاون زندانیان گزارشی از فعالیت‌های صورت گرفته در این بنیاد را ارائه کرد و خواستار توجه بیشتر برای تحقق اهداف بنیاد شد.
 
حاج محمدی رییس سازمان زندان‌ها در این جلسه بیان داشت: موثرترین پشتوانه برای انجام ماموریت در سازمان زندان‌ها فعالیت بنیاد تعاون است و به نظر می‌رسد حساسیت کار برای زندانیان و خانواده آن‌ها بسیار مهم است و لازم است به این موضوع توجه گردد.
وی ادامه داد: باید تلاش کنیم تا از رنج زندانیان و خانواده آن‌ها کم کنیم که بنیاد تعاون زندانیان می‌تواند در این مسیر موثر باشد.
رییس سازمان زندان‌ها افزود: امید است با تغییرات جدید اساسنامه بنیاد تعاون، فصل جدیدی در عملکرد مجموعه به عنوان پشتوانه اصلی تحول در زندان‌های کشور با رویکرد کار فرهنگی عمیق و اشتغال مولد رقم بخورد.
حاج محمدی در بخش دیگری از صحبت خود اضافه نمود: فلسفه حضور و خدمت در هیات مدیره را فراموش نکنیم.
وی با اشاره به ماده 2 اصلاحی اساسنامه بنیاد، پشتوانه مالی بنیاد تعاون از ماموریت های سازمان در جهت تحقق آرمانهای متعالی ذکر شده در منویات امام و آقا برای جلوگیری از فساد و بیچارگی خانواده زندانیان را الزامی دانست و گفت: غفلت از حمایت های بموقع مالی به امید سرمایه گذاری های درازمدت و ماندگار، پذیرفته نیست چرا که ماموریت ما زندانبانی است و گاهی تاخیر و عدم اقدام بموقع، موجب نابودی فرد و خانواده بوده و خسارات جبران ناپذیری را در پی دارد.
انتهای پیام/
 
 
 
 
تاریخ:
1399/06/18
تعداد بازدید:
1568
منبع:
واژگان کلیدی
RatingTitle
:2 :14
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور است.
Powered by DorsaPortal