سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور
سروش
برگزاری کارگاه آموزشی "تغییر نگاه" در ندامتگاه زنان تهران
به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان تهران ، باهدف ارتقای سطح سلامت روحی زنان زندانی، آموزش راه های ایجاد و ارتقای ایمان، امید، خوش بینی، مهارت های فردی ، اخلاق، انضباط اجتماعی، تفکر مثبت در آینده و راه های مواجهه با مشکلات، کارگاه آموزشی "تغییر نگاه" با حضور دکتر شاهین فرهنگ از روان شناسان برجسته در ندامتگاه زنان استان تهران برگزار گردید.

دکتر فرهنگ در این دوره آموزشی گفت: اگر ما یک روز درست زندگی کنیم، مانند این است که هزار سال درست زندگی کرده ایم، مهم نیست چقدر فرصت برای زندگی داریم، مهم کیفیت و چگونگی زندگی است. زنان به عنوان مادران و عضو اصلی کانون خانواده، نقش مهمی در تربیت فرزندان دارند و زندگی درست آنان، یک جامعه را اصلاح می کند.

وی در بخشی از سخنانش قوانین سه گانه موفقیت را تشریح نمود و افزود: انسان های موفق هیچ وقت قوانین دست وپا گیر برای خود نمیگذارند. همیشه به حل مساله از بیرون آن نگاه می کنند و اعتقاد دارند که راه حل همیشه وجود دارد و شاه کلیدحل مسایل سخت زندگی آسان گرفتن آنهاست .

همچنین سرپرست معاونت سلامت، اصلاح وتربیت سازمان زندان ها در خصوص برگزاری دوره های آموزشی گفت: آموزش، نقش مهمی در بازگشت عزتمندانه زنان زندانی به جامعه و پیشگیری از بازگشت مجدد ایشان به زندان دارد.

وی افزود: با رویکرد تحولی و رافت اسلامی در قوه قضاییه، تاحد امکان در احکام قضایی زنان مجرم، اعطای تخفیفات قانونی رعایت می گردد. آمار مقایسه ای زنان زندانی در ایران وآمریکا نیز موید این نکته می باشد بطوریکه کشور امریکا 5 برابر کشور ایران جمعیت دارد لکن جمعیت کیفری زنان زندانی در امریکا حدود 35 برابر ما می باشد. براساس موازین قانونی وشرعی برخی از زنان جامعه برای گذراندن دوران محکومیت خود راهی زندان می شوند که ما وظیفه داریم ضمن فراهم نمودن فضای مناسب برنامه ریزی دقیق ومدونی جهت بازگشت سعادتمندانه آنها به جامعه داشته باشیم .

سید عباس جوهری افزود: در کنار توسعه حرفه آموزی واشتغال زندانیان زن، توسعه برنامه های فرهنگی و تربیتی با هدف ارتقای فعالیت های پیشگیرانه و عدم بازگشت مجدد و بازاجتماعی کردن ایشان در دستور کار سازمان زندان ها قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: در راستای نیل به اهداف بیان شده ، ضرورت دارد روش خوب زیستن را به آنان آموزش داد وبرگزاری کارگاه های آموزشی با حضور اساتید مجرب روانشناسی یکی از برنامه های یاد شده می باشد.

شایان ذکر است در کارگاه آموزشی"تغییر نگاه " که با استقبال مددجویان و کارکنان و همچنین مشارکت فعال آنان در مباحث آموزشی برگزار شد، راه های ایجاد و ارتقای خوش بینی، امید، ایمان، شجاعت، مهارت های فردی، اخلاق و انضباط اجتماعی، تفکر مثبت در آینده و راه های مواجهه با مشکلات، آموزش داده شد و این برنامه های آموزشی با حضور اساتید فرهیخته و مجرب هر دو هفته یکبار با رعایت پروتکل های بهداشتی و حفظ سلامت زندانیان برگزار و لوح فشرده تولیدی این دوره ها پس از تدوین و تکثیر در اختیار مددجویان زن سراسر کشور جهت بهره برداری قرار می گیرد.

انتهای پیام

تاریخ:
1399/06/25
تعداد بازدید:
1530
منبع:
واژگان کلیدی
RatingTitle
:2 :4
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور است.
Powered by DorsaPortal