سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور
سروش
آپارات
عشق و علاقه اغلب کارکنان زندان به فعالیت های اصلاحی و تربیتی
پیرو دستور رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی و تعیین نماینده ویژه جهت بازدید از زندان ها و موسسات کیفری، حجت الاسلام وکیل پور گزارش مشاهدات هیأت را تقدیم رئیس سازمان نمود.

در بخشی از این گزارش آمده است:

حسب الامر حضرت عالی مورخ 25/3/99 لغایت 27/3/99 از ندامتگاه شهرری، بازداشتگاه اوین و کانون اصلاح و تربیت بازدید گردید گه گزارش تفصیلی شامل سه حوزه مشاهدات کلی، درخواست زندانیان و اظهارات مدیران و کارکنان تقدیم حضور می گردد.

در بخشی از این گزارش آمده است: در بازدید از سه مرکز مذکور آنچه مشاهده گردید عشق و علاقه اغلب کارکنان به انجام فعالیت های اصلاحی و تربیتی بود. با توجه به اینکه در زندان ها یک فعالیت انسانی و خدمت به انسان ها صورت می گیردخوشبختانه این تعصب و علاقه به خدمت در عموم کارکنان مشاهده می شود... موضوع کتاب و کتابخوانی در زندان ها بسیار مشهود بود. باید از این ظرفیت برای توسعه چرخه اصلاح و تربیت استفاده نمود.

هیأت منتخب در این گزارش به چالش هایی اشاره نموده است از جمله: لزوم اصلاح برنامه ها و فعالیت های کانون اصلاح و تربیت در مقایسه با سایر زندان ها، لزوم تغییر در برنامه های ندامتگاه شهرری بر اساس نگاه متعالی اسلام به جنس زن و آموزه های اسلامی ایرانی درقبال نقش وی در کانون خانواده، ضعف عملکرد نهادهای حمایتی در پوشش خانواده مددجویان، هدفمندسازی محتوای در اختیار مددجویان بر اساس نیازهای اصلاحی و تربیتی، اصلاحات جدی در فرایندهای اشتغال زایی مولد و پایدار با رویکرد بهره مندی حداکثری زندانیان از این فرصت، مشکلات زندانیان مالی و عدم رعایت ضوابط طبقه بندی زندانیان به دلیل کمبود امکانات و فضا که نیازمند برنامه ریزی دقیق می باشد.

مدیران و کارکنان زندان های فوق در ملاقات خود با هیأت گلایه هایی از جمله «عدم اجرای قانون تسری» و کمبود استفاده مراجع قضایی از مجازات های جایگزین حبس را مطرح نموده اند.

با دستور رئیس سازمان، گزارش تفصیلی و پیشنهادات ارائه شده با محوریت استفاده از ظرفیت گروه های جهادی و نهادهای مردمی همکار، در دستور بررسی و اقدام قرار گرفته است.

انتهای پیام 
 
تاریخ:
1399/03/29
تعداد بازدید:
1033
منبع:
RatingTitle
:3 :10
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور است.
Powered by DorsaPortal