سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور
سروش
شورای تحقیقات

شورای تحقیقات

با توجه به نقش و جایگاه پژوهش و فعالیت های تحقیقاتی در پیشبرد اهداف و سیاست های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به ویژه در قالب سند چشم انداز بیست ساله و برنامه های توسعه کشور و با هدف استفاده از دانش و تجربیات علمی و پژوهشی اعضاء ” شورای تحقیقات سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور جهت توسعه امور تححقیقاتی و پژوهشی شکل گرفته است.

این شورا متشکل از مدیران ارشد سازمان، اعضای هیأت علمی دانشگاهها و همکاران سازمانی از سوی رئیس سازمان برای مدت تعریف شده ای تعیین و در قالب جلسات ماهانه (در صورت دستور کار فوق العاده جلسات بصورت دو هفته یکبار تشکیل می شود.) به سیاستگذاری پژوهشی پرداخته می شود و اهم امور تحقیقات زندان ها را تحت نظر خواهند داشت.

چارت شورا به شرح ذیل میباشد:

رئیس شورا: ریاست شورا را ریاست سازمان بر عهده خواهد داشت.

جانشین رییس شورا: در مواقع ضرورت و در صورت عدم حضور ریاست شورا، جانشین وی حضور داشته و ریاست جلسه را بر عهده خواهد داشت. جانشین رییس، معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان با تأیید رییس شورا می باشد.

اعضای شورا: اعضای شورای تحقیقات سازمان به پیشنهاد مدیرکل دفتر آموزش و پژوهش و تأیید ریاست شورا در هر دوره به مدت دو سال تعیین می شوند.

اعضای برون سازمانی: از اعضا هیأت علمی دانشگاهها با حداقل مدرک دکترای با رزومه علمی قابل قبول خواهد بود. لازم است که در چهار حوزه تخصصی (علوم اجتماعی و فرهنگی، حقوق و جرم شناسی، علوم رفتاری و روانشناسی، روش تحقیق) حداقل یک عضو هیأت علمی حضور داشته باشد.

دبیر شورا:دبیر شورای تحقیقات سازمان مدیرکل دفترآموزش و پژوهش سازمان است که وظیفه پیگیری، راهنمایی و هدایت برنامه های پژوهشی را متناسب با دستورات و مصوبات شورای تحقیقات سازمان و شرح وظایف دفتر بر عهده خواهد داشت.

دبیرخانه شورا در سازمان: به منظور پیگیری دقیق و کامل مصوبات شورای تحقیقات سازمان دبیرخانه این شورا در محل اداره پژوهش دفتر آموزش و پژوهش مستقر است که با تشکیل پرونده های مربوط تمام اقدامات مورد نظر شورا را پیگیری و اجرا می نماید.

شورای تحقیقات استان: هر استان با ریاست مدیرکل و عضویت تعدادی از مسؤولان و کارشناسان و چند تن از اعضای هیات علمی استان مسؤولیت اظهارنظر اولیه و سایر اقدامات تعیین شده مربوط به طرح¬های تحقیقاتی را بر عهده دارند.

رئیس شورای استانی: مدیرکل زندانهای استان به عنوان رئیس شورای تحقیقات استان وظیفه نظارت و هدایت امور تحقیقاتی در سطح استان را بر عهده خواهد داشت.

اعضای شورای استانی: پنج نفر عضو شورای تحقیقات استان توسط مدیرکل (و رئیس شورای تحقیقات استان) از میان کارکنان زندانهای استان با مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی ارشد و داشتن حداقل 3 سال سابقه خدمت در سازمان و علاقه مند به پژوهش و حداقل یک نفر عضو هیأت علمی از دانشگاه های استان، شناسایی و به دفتر آموزش و پژوهش معرفی می شوند و پس از تأیید دفتر، مدیرکل استان نسبت به صدور ابلاغ برای آن ها اقدام می نماید.

دبیر شورای استانی: از بین دو کاندیدایی که دارای تجارب مرتبط با امور پژوهشی و حداقل 3 سال سابقه خدمت در سازمان هستند و به دفتر آموزش و پژوهش معرفی می شوند، یکی از آنها به عنوان دبیر شورای تحقیقات استان، انتخاب و با پست سازمانی کارشناس یا کارشناس مسؤول آموزش و پژوهش، پیگیری کلیه امور تحقیقاتی با نظارت ریاست شورای تحقیقات استان را بر عهده خواهد گرفت.

تاریخ به روز رسانی:
1399/01/26
تعداد بازدید:
2506
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:10
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور است.
Powered by DorsaPortal