سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور
نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی : نگاه دستگاه قضا زندان زدایی است
دکتر پاکمهر نماینده منتخب مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی به اتفاق هیئت همراه با گرجی مدیر کل زندان های خراسان شمالی دیدار نمود .
در این دیدار که در دفتر مدیر کل زندان های خراسان شمالی صورت گرفت ، گرجی با ارائه گزارشی از وضعیت زندان های استان خاطر نشان ساخت : تعامل خوبی در بین نهاد ها و دستگاه های اجرایی استان وجود دارد و این تعامل در پیشرفت استان تاثیر خوبی دارد .
 
مدیرکل زندان های خراسان شمالی با اشاره به برخی از کمبود ها و مشکلات زندان های استان به طرح فاضلاب زندان بجنورد اشاره نمود و خواستار کمک و حمایت مسئولین و دستگاههای اجرایی در اتصال فاضلاب زندان به فاضلاب شهری شد . پاکمهر نماینده منتخب مردم 5 شهر استان خراسان‌شمالی در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار کار زندانبانی را کاری با ارزش و پر استرس دانست وبا بیان اینکه نگاه دستگاه قضا زندان زدایی است ، خاطر نشان ساخت : زندان آخرین محیطی است که فرد برای اجرای حکم از سوی مقامات قضایی به آنجا معرفی و قاضی در مرحله آخر تصمیم به حبس افراد می گیرد .
 
 منتخب مردم بجنورد در مجلس تصریح کرد : آسیب های اجتماعی در میزان ورود و خروج زندان ها اثر گذار است و با افزایش آسیب ها در اجتماع جمعیت کیفری زندان ها نیز افزایش می یابد . پاکمهر در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به اجرایی نشدن قانون تسری در سازمان زندان ها افزود : با توجه به سختی کار زندانبانان و تغییرات رفتاری و آسیب های اجتماعی وارده به مجموعه کارکنان زندان ها حتی با اجرای این قانون نیز جبران نخواهد شد و ما نمایندگان در کمسیون اجتماعی مجلس این موضوع را پیگیری و خواستار اجرای آن خواهیم بود .
 
نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی در این نشست با بهره گیری از آیه شریفه «وَ مَنْ أَحْیَاهَا فَکَأَنَّمَا أَحْیَا النَّاسَ جَمِیعًا ...» و هـر کـس نفسی را زنـده کـنـد گویا همه مردم را زنده کرده است ، نجات انسان های گرفتار در بند را با اجرای برنامه های اصلاحی و تربیتی و ایجاد اشتغال برای آنان را خواستار شد . وی در خاتمه این دیدار به اشتغال زندانیان و خانواده های آنان نیز اشاره داشت و بهره گیری از کار آفرینان ، با اجرای طرح های ایده آل در راستای اشتغال پایدار زندانیان را مورد تاکید قرار داد . پایان خبر / م       
 
 
 
 
تاریخ:
1399/07/21
تعداد بازدید:
264
منبع:
واژگان کلیدی
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور است.
Powered by DorsaPortal