سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور
حضور گروه جهادی پزشکی شهید کاظمی در ندامتگاه تهران بزرگ
همزمان با روزهای عزاداری ایام پایانی ماه صفر، سی و ششمین اردوی جهادی «گروه جهادی پزشکی شهید کاظمی آشتیانی وابسته به بسیج دانشجویی دانشگاه شاهد تهران » در ندامتگاه تهران بزرگ حضور یافته، مددجویان را ویزیت می کنند.

سرپرست مجتمع با اعلام این خبر گفت: سی و ششمین اردوی گروه جهادی پزشکی شهید کاظمی آشتیانی طی 5 نوبت حضور، خدمات پزشکی گوناگونی  به مددجویان ارائه نموده، دو هزار نفر از این خدمات استفاده کرده اند.

فتحی ادامه داد: در این اردوی جهادی 22 نفر از جهادگران در رشته های پزشکی، پرستاری، بینایی سنجی، شنوایی سنجی و روانشناسی مشغول به خدمات جهادی می باشند که در روز اول این طرح 400 نفر از مددجویان مجتمع از خدمات ویزیت و ارائه بسته خدمات پزشکی بهره مند شدند و پیش بینی می شود در مدت حضور این گروه جهادی 2000 نفر از مددجویان از خدمات مذکور بهره مند گردند.

وی بیان کرد: خدمات پزشکی و آموزش های ارائه شده در این دوره شامل آموزش پزشکی و راه‌های پیشگیری از ابتلا به کرونا، فشار خون و قند خون، غربالگری فشار خون و قند خون، تب سنجی، ویزیت پزشکان عمومی و متخصص، سنجش نوار قلب، آموزش بهداشت فردی، اهدای داروی رایگان، مشاوره روانشناسی فردی و گروهی، بینایی سنجی و تعیین نمره چشم، شنوایی سنجی، اهدای بروشور های آموزشی، تزریقات، تشکیل پرونده سلامت و ارجاع به متخصصان دیگر در صورت نیاز و ... است.

سرپرست مجتمع ادامه داد: به منظور پیشگیری از شیوع بیماری کرونا با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی- درمانی در جریان ویزیت و غربالگری بیماران، ضمن فاصله گذاری اجتماعی از ماسک، دستکش، گان و شیلد توسط کادر پزشکی و مددجویان استفاده گردید.

فتحی تصریح کرد: گروه جهادی پزشکی شهید کاظمی آشتیانی ماهیانه به طور متوسط یک بار اردوی جهادی برگزار می‌کند و در ماه های قبل این گروه با حضور در ندامتگاه ورامین خدمات لازم را به مددجویان ارائه نمود.

تاریخ:
1399/07/22
تعداد بازدید:
312
منبع:
روابط عمومی زندان های استان تهران
واژگان کلیدی
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور است.
Powered by DorsaPortal